Rezultate te kerkimit per termin: +Medias

Meta: total 1000 / total_found 17648 / time 0.008 / keyword[0] medias / docs[0] 17648 / hits[0] 25166 /
No Pic available
  • 2017-06-25

I riu rrëfen për Ora News emocionet e votimit për herë të parë

Dosti Banushi, 18-vjeç voton për herë të parë. Ai ka përfunduar gjimnazin Sami Frashëri dhe sot i është drejtuar qendrës së votimit. Banushi thotë se është i informuar përmes medias për mënyrën se si do të votojë ndërsa ndalet në rëndësinë e votës per ti bërë apel bashkë

Xhejmsi Dervishi, kush është vajza që flitet se do të zërë vendin e Marina Vjollcës
  • 2017-06-24

Xhejmsi Dervishi, kush është vajza që flitet se do të zërë vendin e Marina Vjollcës

A ma fal është klipi më i ri i këngëtarit Young Zerka, në skenat e të cilit direkt pas publikimit ajo që e ka marrë vëmendjen është vajza e bukur seksi, e cila shfaqet në një liman me anije të ankoruara. Ajo është modelja Xhejmsi Dervishi, të cilën këngëtari e përzgjodhi mes 15

SHBA, seancë në Senat për ndërhyrjen ruse në zgjedhje
  • 2017-06-21

SHBA, seancë në Senat për ndërhyrjen ruse në zgjedhje

Në SHBA, Komisioni i Senatit amerikan për Zbulimin mban të mërkurën një seancë dëgjimore për të sqaruar se në çmasë depërtoi Rusia në sistemet zgjedhore të shteteve amerikane vitin e kaluar dhe se si mund të parandalohet kjo. “Po përpiqemi të përqendrohemi në të gjitha a

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan
  • 2017-06-21

Implikimi i një ishspiuni/ Kush është njeriu i Vladimir Putin në Ballkan

Nëse do tu besojmë pamjeve të jashtme, atëherë duhet të besojmë se Vladimir Putin ka një të besuar të ri në Ballkan. Nikolai Patrushev, një skifter i Kremlinit, agjent në karrierë dhe bashkëpunëtor i ngushtë i presidentit rus, është shefi i ri i Këshillit të Sigurisë së Rusis

Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë
  • 2017-06-20

Nga Kaubojsi te Doshi: Pse prokuroria nuk hetoi deputetët që dhanë miliona për partitë

Deklaratat publike të disa deputetëve se kanë dhënë qindra miliona lekë për aktivitete politike para që nuk janë pasqyruar në raportet periodike të partive politike në KQZ nuk janë hetuar kurrë nga agjencitë ligjzbatuese, të cilat sipas ekspertëve i shmangen qëllimisht këtyre ra

No Pic available
  • 2017-06-19

Nga Elton Metaj / Fushata ndryshe

Nga Elton Metaj / Fushata për zgjedhjet e 25 qershorit është ndër më të veçantat e organizuara ndonjëherë në Shqipëri. Ajo vjen pas një krize të ashpër politike dhe pas një marrëveshje të madhe mes dy forcave kryesore. Pikërisht kjo marrëveshje e madhe ia hoqi nervin fushatës el

No Pic available
  • 2017-06-19

Gjermania: Lamtumirë bazës ajrore të Turqisë!

Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë ka deklaruar se avionët e saj luftarakë do të lënë bazën ajrore turke Incirilik duke nisur nga muaji korrik i këtij viti, për tu transportuar në një bazë ajrore tjetër në Jordani. Transferimi i avionëve do të pengojë të paktën për dy ose tre muaj