Rezultate te kerkimit per termin: +Mediet

Total: 5141
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.331Z

Mediet, autokracia dhe diktati

Mediet dhe Politika (2)A ka autokraci, në mediet në Kosovë? Kush e dikton politikën dhe kush e krijon opinionin?Nëse mediet kontrollohen nga bosët e tyre, boset nga financuesit  e reklamave dhe joshjet e tjera, ndërsa redaktorët dhe gazetarët janë nën kontrollin e shefave, atëherë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.920Z

Demonstrata mediet nderkombetare Shqiperia si Tunizia

Mediet e te gjithe globit kane pasqyruar gjeresisht ngjarjet e djeshme Demonstrata e djeshme perpara Kryeministrise si dhe bilanci i saj tragjik kane gjetur nje pasqyrim te gjere ne mediet nderkombetare. Shoqeruar me foto te personave te gjakosur si dhe te atyre te shtrire ne trotuar mediet rapor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.529Z

Si i shtypin qeveritë mediet

Nga Barbara Frye, “Christian Science Monitor”Pragë, Republika e Çekisë - Ishte një telefonatë shqetësuese, por aspak e habitshme. Në linjë ishte një kontribuese e rregullt e “Transitions Online” (revista redaktore e së cilës jam). Ende e tronditur, ajo më telefonoi të më tregon

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.180Z

Mediet franceze, Schumacher po zgjohet

Michael Schumacher, kampioni i Formula 1, po zgjohet me ngadalë. Lajmi është bërë i ditur nga gazetari francez, Jean – Louis Moncet, i cili thotë se ka takuar djalin e Schumacher-it, kohët e fundit. “Unë e pashë djalin e tij, kohët e fundit. Schumacher po zgjohet shumë ngadal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.372Z

Jesse James demanton mediet

Tradhtari i Sandra Bullock, Jesse James ka konfirmuar ato që ka thënë gruaja e tij se nuk ekziston ndonjë kasetë ku ata bëjnë marrëdhënie seksuale. Vikendin e kaluar mediet shkruar se ekzistonte një kasetë në të cilën kishte shumë skena seksi dhe James – i cili tradhtoj Bullock me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.709Z

Fox: Pendohem që kam gënjyer mediet

Aktorja Megan Fox ka pranuar se shumë shpesh ka gënjyer shtypin vetëm për ta mbajtur larg jetën e saj private. Ylli i filmit “Transforems” pranon se shumë shpesh nuk e ka treguar të vërtetën për lidhjen e saj me Brian Austin Green, sepse menjëherë kanë filluar të qarkullojnë thas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.291Z

Mediet greke për Shqipërinë: Greqia e ardhshme në turizëm!

Shqipëria hedh vështrimin nga turizmi dhe kërkon të bëhet Greqia e ardhshme, kështu titullohet një artikull i prestigjiozes greke Kathimerini, që thekson se kjo është dëshira e profesionistëve të këtij sektori në vendin e vogël ballkanik, që tashmë promovohet si një zgjedhje e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama