Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Total: 2245
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.642Z

Gjykata pushon çështjen ndaj Fatmir Mediut

Gjykata e Lartë pushon çështjen ndaj Fatmir Mediut. Me vendim të trupit gjykues të organit suprem ditën e hënë u është dhënë fund hetimeve dhe procedimit ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes i cili ishte i përfshirë në çështjen "Gërdeci" ku akuzohej për shpërdor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:23.473Z

Starova: S'ma ofruan postin e Mediut

Kryetari i Partise Bashkimi Liberal Demokrat, Arian Starova, si kreu i Shoqates per Anetaresim ne NATO, thekson se afera e korrupsionit nuk ndikon ne marrjen ose jo te fteses per anetaresimin e Shqiperise ne Samitin e Bukureshtit. Kreu i PBLD-se thekson se Kryeministri Berisha, ndoshta si veprim me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.416Z

Zhvillohet seanca gjyqësore ndaj Fatmir Mediut

Po zhvillohet seanca gjyqësore ndaj Fatmir Mediut. Vetë Mediu mungon në seancën e radhës. Avokati i Mediut ka kërkuar kushtëzim të gjykimit. Sipas avokatit, Ardian Visha, Fatmir Mediu prej 17 shtatorit ka imunitet. Tashmë seanca është ndërprerë, pasi prokurorët po shqyrtojnë kërkes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:22.718Z

"Gërdeci", dy gjyqtarët kundër Mediut

Fatmir Mediu i ka shpëtuar hetimit gjyqësor për tragjedinë e Gërdecit vetëm me një votë. Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë ka qenë i dyzuar për vazhdimin ose jo të procesit gjyqësor ndaj ish-ministrit të Mbrojtjes, i akuzuar nga prokuroria për "shpërdorim detyre" në lidhje me trag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.916Z

Brenda zyrës së Mediut

Verifikimi nis nga telefoni, filmimet dhe pasuria. Prokurorja e Përgjithshme, Ina Rama, rikonfirmoi vendosmërinë për të hetuar deri në fund ish-ministrin e Mbrojtjes. Ja hapat në të cilët do të kalojë hetimi i dosjes TIRANË - Një ditë pasi Kuvendi i Shqipëris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.012Z

"Rihapni hetimet ndaj Mediut"

 Trazhgim SokolajFamiljarët e viktimave të tragjedisë së Gërdecit dorëzuan dje në Prokurorinë e Përgjithshme kallëzim penal ndaj deputetit Fatmir Mediu, duke kërkuar rihapjen e hetimeve ndaj tij. Padia penale është dorëzuar në orët e mëngjesit në Prokurorinë e Përgjithshme,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.220Z

Pushohet padia ndaj Fatmir Mediut

E marte 24 Janar 2012 1804 Ish-Ministri i Mbrojtjes Fatmir MediuGjykata e larte ka pushuar padine e radhes ndaj Ish-ministrit te mbrojtjes Fatmir Mediu i akuzuar per plagosje nga te lenduarit e tragjedise se Gerdecit. Padia u ngrit nga disa prej te demtuarve te shperthimit te 15 marsit 2008 ne

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama