Rezultate te kerkimit per termin: +Mediut

Meta: total 1000 / total_found 2252 / time 0.001 / keyword[0] mediut / docs[0] 2252 / hits[0] 3918 /
Ushtria në Rinas, Mediu: E papranueshme! FA po shndërrohen në instrumente politikë
  • 2019-04-11

Ushtria në Rinas, Mediu: E papranueshme! FA po shndërrohen në instrumente politikë

Ish-ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu kundërshton vendimin e Ministres së Mbrojtjes që ushtria të vendoset në territorin e aeroportit të Rinasit. Në një status në Facebook, Mediu teksa citon Kushtetutën thotë se është e papranueshme që FA të shndërrohen në instrumente të urdhrave

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën
  • 2019-03-16

Zbardhen tabulatet/ Pas shpërthimit të Gërdecit, në telefon merrnin Shkëlzen Berishën

Për të kuptuar se si lidhen personazhet e Gërdecit me njëri tjetrin, kam bërë një ushtrim të thjeshtë. Kam marrë tabulatet e Fatmir Mediut dhe Mihal Delijorgjit për të kuptuar me kë kanë komunikuar ata në momentin e shpërthimit dhe dy orë më pas. Është pak a  shumë ai alarmi i

Sju dëgjua zëri në 4 vite për PR dhe LSI, a do e pranojë mandatin Ylli Shehu?
  • 2019-02-28

Sju dëgjua zëri në 4 vite për PR dhe LSI, a do e pranojë mandatin Ylli Shehu?

Vendimi i opozitës së bashkuar për djegien e mandateve ka bërë që të rritet vëmendja për rezervistët, të cilëve KQZ u ka njoftuar se u takon të zënë vendet e lëna bosh në Parlament. Nga radhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim dhe Partisë Demokratike janë aktualisht 11 kandida

Top Story/ Ja kush janë politikanët që skanë punuar asnjë ditë të vetme
  • 2019-01-17

Top Story/ Ja kush janë politikanët që skanë punuar asnjë ditë të vetme

Në Parlament gjejmë edhe nga ata deputetë që konsiderohen si pa profesion. Ata në gjithë jetën e tyre skanë bërë asgjë përveç politikës. I tillë është rasti i Fatmir Mediut, Pandeli Majkos dhe Ilir Metës. Kemi një grup tjetër politikanësh që nuk kanë profesion, nuk kanë pu

SMS-ja misterioze e Donald Lu, Duka rrëfen prapaskenat
  • 2018-10-04

SMS-ja misterioze e Donald Lu, Duka rrëfen prapaskenat

Ambasadori Amerikan Donald Lu, angazhohej nga mëngjesi deri në darkë për arritjen e një konsensusit për reformën në drejtësi, duke përdorur kështu të gjitha metodat. Më e fundit, ishte ajo e dërgimit të një sms-je në drejtim të disa deputetëve opozitarë. SMS: I nderuar zoti Depu

No Pic available
  • 2018-02-20

Heshtja në përvjetorin e Republikës së re

Sot mund të kishim dhe një festë tjetër Republike, përveç asaj të Repubikës së Kosovës. Një vit më parë më 18 Shkurt, në zemër të Bulevardit të Tiranës, Lulzim Basha eksperimentoi për herë të parë idenë e tij për Republikën e re. Dhe sot mund të kishim përvjetorin e saj t

Vota anti-Trump, Mediu: Hap i nxituar, për interesa personale
  • 2017-12-22

Vota anti-Trump, Mediu: Hap i nxituar, për interesa personale

K reu i PR-së, Fatmir Mediu e ka quajtur votën e Shqipërisë kundër SHBA-së në OKB, hap të nxituar, absurd, e të nisur nga interesa personale politike te Edi Rames dhe jo interesat e Shqipërisë. Sipas Mediut tha se qëndrimi i qeverisë për votën në OKB ka cenuar rëndë marëshëniet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama