Rezultate te kerkimit per termin: +Medvedev +Masa

Meta: total 131 / total_found 131 / time 0.001 / keyword[0] medvedev / docs[0] 2733 / hits[0] 5436 / keyword[1] masa / docs[1] 52275 / hits[1] 68762 /
No Pic available
  • 2017-06-12

Arrestohet lideri i opozitës ruse

 Lideri opozitar rus Alexei Navalny është arrestuar në shtëpi përpara protestës së paautorizuar që ai kishte lajmëruar në Moskë kundër mashtrimit dhe korrupsionit në nivelet më të larta të politikës ruse. Më herët, ai i kishte bërë thirrje mbështetësve të tij të ndiqnin

No Pic available
  • 2016-09-20

The Economist: Vuçiç, miku serb i Edi Ramës

Aleksandar Vuçiç nuk është ai lloj njeriu që i druhet ndryshimit të mendimit. Më 2005, kur serbët ishin të frustruar se Britania kishte marrë pjesë në luftën e NATO-s në Kosovë, ai ishte një prej redaktorëve të librit të titulluar English Gay Fart Tony Blair (Pederasti pordhac ang

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Hidayet Bayraktar flet për raportet me Rusinë
  • 2015-11-29

Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Hidayet Bayraktar flet për raportet me Rusinë

Hidayet Bayraktar, Ambasadori i Turqisë në Tiranë flet në një intervistë ekskluzive për "KOHA JONE:Turqia nuk trembet nga asnjë shtet. Lufta në Siri është përshkallëzuar duke komplikuar gjeopolitikën ndërkombëtare. Kriza më e re është ajo ruso-tuke. Rrëzimi i një avion

Putin sanksione ekonomike Turqise
  • 2015-11-26

Putin sanksione ekonomike Turqise

brbrRrezimi i avionit ushtarak rus SU-24 nga bombarduesit turq duket se do te kete pasoja te pariparueshme ne raportet mes dy vendeve Per presidentin rus Putin ajo cka ndodhi ne qiejt e Sirise eshte e pashpjegueshme por keqardhja eshte e madhe qe Turqia po i con marredheniet ne nje fund pa krye Anka

129 të vrarë nga ISIS, prokurori i Parisit: Sulmet u kryen nga 3 skuadra të koordinuara
  • 2015-11-15

129 të vrarë nga ISIS, prokurori i Parisit: Sulmet u kryen nga 3 skuadra të koordinuara

Policia franceze thotë se ka zbuluar identitetin e një prej autorëve që kryen sulmin dhe ai është shtetasi francez Omar Ismail Mostefai 29 vjeç. Ata besojnë se kamikazi që hodhi veten në erë në sallën e ceremonive në Bataclan ishte një francez i ri i njohur nga autoritetet. Zyrtarisht

129 të vrarë nga ISIS, prokurori i Parisit : Sulmet u kryen nga 3 skuadra të koordinuara
  • 2015-11-14

129 të vrarë nga ISIS, prokurori i Parisit : Sulmet u kryen nga 3 skuadra të koordinuara

Policia franceze thotë se ka zbuluar identitetin e një prej autorëve që kryen sulmin dhe ai është shtetas francez. Ata besojnë se kamikazi që hodhi veten në erë në sallën e ceremonive në Bataclan ishte një francez i ri i njohur nga autoritetet. Zyrtarisht nga autoritetet  flitet për

Novacioni në Rusi
  • 2015-02-13

Novacioni në Rusi

Për vite me radhë, ekonomistët rusë kanë theksuar nevojën e diversifikimit të ekonomisë që bazohej në eksportin e energjisë ruse për të absorbuar më mirë tronditjet si këto të tanishmet me rënien e çmimit botëror të naftës dhe vendosjen e sanksioneve të perëndimit. Por thirr