Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithse

Meta: total 669 / total_found 669 / time 0.000 / keyword[0] megjithse / docs[0] 669 / hits[0] 783 /
Historia e një gruaje të pazakontë
  • 2019-03-08

Historia e një gruaje të pazakontë

Sevasti Dako në kujtimet e Musine Kokalarit Sevasti Kyrias Dako është ndër femrat e para shqiptare të shkolluara. Kontributi i saj i madh është në ndërtimin e shkollës shqipe. Gruaja me flokët e zinj, e fytyrën plot jetë, kujtohet përmes kujtimeve, të ish nxënësve, për pasionin me

No Pic available
  • 2018-09-17

Jeta e mbretit Zog në Stamboll dhe zemërimi i Duçes

Mbreti arriti në Stamboll me 1 Maj 1939, herët në mëngjes. Ishte I shoqeruar nga shumica e Ministrave, disa oficere dhe familja e tij. Z. Xhaxhuli u nis nga Ankaraja me avion qe ta pristë. Unë nuk vajta sepse duhej qe dikush të rrinte në legatë.Gjenco D. Naçi ish diplomati I Zogut tregon n

ME SHPRESË PËR PAQE APO NË LLOGORE LUFTE?
  • 2018-06-28

ME SHPRESË PËR PAQE APO NË LLOGORE LUFTE?

Nga: Bajram PEÇI Me fqinjët historia na ka lënë një varg çështjesh, që deri më sot nuk janë hedhur seriozisht në tavolinë për zgjidhje. Kemi bërë veçse zhurmë. Herë pas here zhurmojnë mediat vizive e ato të shtypit, por nismë për zgjidhje përfundimtare ska patur. Ndërsa qersh

VETTINGU NË POLICI, SI LUFTA E KLASAVE
  • 2018-02-26

VETTINGU NË POLICI, SI LUFTA E KLASAVE

Nga Ylli MANJANI Fatmir Xhafaj, i brumosur thellë teorinë dhe praktikën e luftës së klasave, ka sjellë modelin e ri të kësaj lufte që quhet Vetting. E futi këtë model në drejtësi dhe lëmshi është aty. Tani po bën të njëjtën gjë në polici. Qëllimi është i qartë: kontroll pol

No Pic available
  • 2017-12-10

Vasili: Hetim ndaj Ramës, Prokuroria të mos heshtë më

Kreu i deputetëve të LSI, Petrit Vasili ka kërkuar hetimin e kreut të qeverisë, Edi Rama. Vasili i referohet deklaratës së Edi Ramës gjatë fushtës zgjedhore, ku kreu i qeverisë u bëri thirrje forcave të policisë të përfshiheshin në fushatë për mbledhjen e votave për PS. Por ai he

No Pic available
  • 2017-09-18

Shkoza, Manjani: Shteti me dy standarte, pse nuk shpronësohen banorët?

Ish-Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të kryeministrit Edi Rama lidhur me protestën e banorëve të Shkozës. Sipas Manjanit, ndryshe nga çfarë deklaron Rama, ata banorë vërtet ndërtuan pa leje por jo në mes të rrugës pasi kur ndërtuan ata nuk kish

PËR BANORËT E SHKOZËS
  • 2017-09-18

PËR BANORËT E SHKOZËS

Ylli MANJANI Kryeministri, ish kryetar i Bashkisë së Tiranës, shkruan: Për Shkozën është shumë e qartë Roni, ska asgjë për të kthyer përgjigje: Janë ndërtime pa leje në mes të një rruge kryesore të Tiranës dhe duhet të prishen, ndërkohë që banorëve Bashkia e Tiranës duhet t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama