Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithkt

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.429Z

Njerzit e Gjykats Supreme

Emrat e przgjedhur pr gjyqtar t Gjykats Supreme dhe Zyrn e Prokurorit, ka disa jav q jan n tavolinn e presidentit t Republiks. Por ata nuk bhen n asnj mnyr publik, ndonse bhet fjal pr pozita shum t rndsishme t institucioneve t drejtsis n vend. Megjithkt, Expressi ka mundur t kuptoj se disa nga e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.180Z

Mision i krmillit

Misioni evropian pr sundimin e ligjit n vend, EULEX, kapublike disa t arritura t puns s vet prej q sht vendosur ndrmjet shum problemeve politike, nj vit m par. Ky mision pretendon se merret me rastet m t rnda, krime t lufts, krim t organizuar, ose terrorizm. Por raste t tilla, prafrsisht t njjta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.490Z

Prishtina, xhungla nga betoni

Q nga prfundimi i lufts, Prishtina ka prjetuar nj bum t vrtet. Rezultati, shtim i shpejt i popullats, ndrtimet e egra dhe nj ngarkes e madhe n komunikacion. Kryeqyteti i Kosovs ka rreth 470 mij banor. Ata jan t gjith dshmitar t kaosit urbanistik. N vitet e shkuara jan ndrtuar n Prishtin dhe rrethin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

Zri i paarsyeshm n bot

do her n histori dhe n luftra t ndryshme si dhe n zgjidhje me vendime t mdha idiotizmat e kontraktualizmit e kan mbshtjelluar kohn me rriqra ideologjike t tyre duke mos dashur tia din pr proceset e as pr kohn dhe t ardhmen e nj shteti apo populli.Ndrsa n ann tjetr t gjith e din dhe kt e kan treguar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.340Z

Nuk jemi mir!

T gjith e din se n procese historike ndodhin edhe ato t padshiruarat, mosprfilljet e s drejts historike dhe vullnetit maksimal t popujve liridashs, kjo nuk ndodh sot sic sht rasti me Kosovn, por kjo ka ndodhur edhe m hert dhe do t ndodh edhe n t ardhmen , sepse popujt dhe historia e saj sht shkruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.180Z

Institucionet e mitos

Shrbimi Doganor, zyrtart e Prokurimit dhe ata t Administrats Tatimore jan institucionet ku dhnia e mitos sht e domosdoshme. Kshtu ka vlersuar Oda Ekonomike Amerikane n nj raport t lshuar pr problememet e bizneseve n Kosov q ua shkakton dhnia e mitos. Shrbimi doganor, zyrtart e Prokurimit, si dhe at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.338Z

shtja e Kosovs po i rikthehet 1912-s

Si duket tani kemi hyr n nj proces shum kompleks t zgjidhjes s shtjeve ballkanike me theks t veant t zgjidhjes s shtjes s Kosovs . Pas shum prpjekjeve pr ta normalizuar dhe qetsuar kt terren respektivisht kt rajon dhe pas shum propozimeve disa nga m serioze e disa nga m t koklaviturat dhe t ndrysh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama