Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithat +Catherine

Total: 148
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.149Z

Megjithatë, vazhdon dialogu!

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi dhe ai serb Ivica Daçiq dhe do të vazhdojnë dialogun në Bruksel në prani të përfaqësueses së Lartë të BE-së, Catherine Ashton. Pritet që raundi aktual i bisedimeve do të jetë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.305Z

Cooper jo më ndërmjetësues i bisedimeve Kosovë-Serbi?!

Robert Cooper nuk do të jetë më ndërmjetësuesi i BE-së në bisedimet Kosovë-Serbi. Lajmi bëhet i ditur nga mediat kosovare të cilat theksojnë se Cooper do të marrë një detyrë të re, atë të diplomatit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.752Z

Douglas dhe Zeta-Jones nuk janë ribashkuar

 Micheal Douglas dhe Catherine Zeta-Jones vazhdojnë të jenë të ndarë, ndonëse aktorja ndezi zërat e ribashkimit duke u fotografuar më parë gjatë javës me unazën e martesës në gisht. 69-vjeçari ishte i pranishëm g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.749Z

Douglas dhe Zeta-Jones nuk jane ribashkuar

Micheal Douglas dhe Catherine Zeta-Jones vazhdojnë të jenë të ndarë, ndonëse aktorja ndezi zërat e ribashkimit duke u fotografuar më parë gjatë javës me unazën e martesës në gisht. 69-vjeçari ishte i pranishë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:12.930Z

Dacic pret raport pozitiv nga Ashton

 Kryeministri serb, Ivica Dacic, ka thënë se raporti i shefes së politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Catherine Ashton, nuk mund të jetë ideal, po qe se nuk arrihet marrëveshja me Kosovën për gjyqësinë, raportojnë medi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.213Z

Lunacek kandidate per drejtimin e ICO-se

Eurodeputetja austriake Ulrike Lunacek është kandidate për marrjen e postit të përfaqësuesit të BE-së në Kosovë. Lajmin e bën të ditur e përditshmja kosovare “Koha Ditore”, e cila iu referohet burimeve diploma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.542Z

BE “përshëndet” ligjet e reja në Ukrainë

UKRAINE- Bashkimi Evropian vlerëson se ligjet e reja në Ukrainë, që u ofrojnë rajoneve separatiste autonomi më të gjerë dhe rebelëve pro-rusë amnisti, janë “hapa të rëndësishëm” drejt zgjidhjes paqësore t&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama