Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithate

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.457Z

E perhumbur megjithate njerezore

Takimi / Pozicionin e letersise ne Ballkanin e shekullit XXI Vladimir Arsenijevi e shikon poshte majes ku lexuesit e ngjiten deri ne vitet shtatedhjete te epokes se socializmit. Vladimir Arsenijevi 1965 ka hyre ne letersi jo nga nje formim letrar perkundrazi nga studimet per turizem dhe kulinari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.651Z

Alegri qan Paton Megjithate jemi per kampionat

Pese piket e distances nga Interi nuk me shqetesojne. Te merkuren ndaj Lacios skuadra me pelqeu dha shenja kompaktesie. Megjithate duhet te permiresohemi ne sulm sepse me mundesite qe kemi mund te bejme akoma me mire pohoi tekniku kuqezi ne konferencen e sotme per shtyp ne prag te sfides se te shtun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.387Z

E megjithate Skenderbeu ishte serish i madh

E kishte mbaruar. Kur ne fund, i hodhi dhe nje sy nje dokumenti te fundit sllav, qe kishte mbi tavoline. Hakmarrja e Skenderbeut nuk filloi si rastesisht, por kishte nje fillese. Vrasja e te atit kishte lene mbrese te ai, qe do t'i sillte per 25 vjet andralla pa fund Osmaneve ne Ballkan. I duhej ta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.918Z

Ata e dine por megjithate

Vetem ndonje qe nuk i ka dy fije mend ne koke nuk e priti me gezim castin kur hyri ne fuqi levizja e lire ne zonen Shengen edhe per ne shqiptaret. Kishte nga ata qe nuk presin qe kjo gje tua ndryshoje jeten kishte nga ata qe e perjetuan me skepticizem duke pare te kufiri i varferise nje tjeter kufi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.114Z

Megjithate Europa nuk do te na i zgjidhe problemet - Vota kroate pro anetaresimit ne BE

Pas numerimit gati te te gjitha votave rreth 66 per qind e votuesve kane miratuar pranimin e Kroacise ne Bashkimin Europian beri te ditur Komisioni Qendror Zgjedhor. Pjesemarja ne kete referendum e rreth 45 milione qytetareve te thirrur per te votuar ishte vetem 43 per qind me e ulet se kurre me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.230Z

Megjithate Ali Podrimja foli

Ali Podrimja per here te pare ne nje interviste te jetes rrefen femijerine kohet e veshtira rinine luften e Kosoves dhe si eshte reflektuar kjo ne krijimtarine e tij letrare. fare e inspiroi per te shkruar poezi si ishte te shkruante poezi nen komunizmin jugosllav gjate luftes dhe gjate periudhes se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.922Z

ME NE FUND, POR MEGJITHATE...

Më në fund edhe kjo puna e zgjedhjeve "u kry", sikurse do të thoshin në Kosovë. Në një të diel, çuditërisht të freskët qershori, shqiptarët u treguan më të kthjellët, më të qetë, më të përgjegjshëm. Kishim kohë që kishim ëndërruar një palë zgjedhje për së mbari dhe dje

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama