Rezultate te kerkimit per termin: +Megjithese +Angela +Merkel

Meta: total 61 / total_found 61 / time 0.000 / keyword[0] megjithese / docs[0] 6895 / hits[0] 8007 / keyword[1] angela / docs[1] 9298 / hits[1] 12168 / keyword[2] merkel / docs[2] 11554 / hits[2] 25796 /
Soros Trump mbeshtet ISIS
  • 2016-01-22

Soros Trump mbeshtet ISIS

0 brbr SSSAbrASS brbrManjati dhe filantropi Xhorxh Soros ben nje parashikim te zymte per te ardhmen e Bashkimit Europian Rusise Kines dhe gares presidenciale ne Shtetet e Bashkuarabrbr brbrGjate forumit ekonomik te Davosit qe zhvillohet ne Zvicer 88 8211 vjeccari tha se Bashkimi Europian po copetoh

Skandali i Volkswagen jep doreheqjen Shefi Ekzekutiv i kompanise
  • 2015-09-23

Skandali i Volkswagen jep doreheqjen Shefi Ekzekutiv i kompanise

0 brbr SSSAbrASS brbrShefi Ekzekutiv i Volkswagen Martin Winterkorn dha doreheqjen pas zbulimit te manipulimit te testeve te emetimit te gazeve ne Shtetet e Bashkuara disa ore pasi Kancelarja gjermane Angela Merkel kerkoi transparence maksimalebrbr brbrProdhuesi me i madh i makinave ne bote pran

Mberriten emigrantet e pare ne Gjermani
  • 2015-09-05

Mberriten emigrantet e pare ne Gjermani

0 brbr SSSAbrASS brbrTe pakten 450 emigrante arriten ne Mynih te Gjermanise pas nje udhetimi te gjate nga Hungaria ne Austri Ata u priten me duartrokitje ne stacionin hekurdhor ku u kendua himni i BE-sebrbr brbrBashke me shtetasit gjermane kishin dale per te pritur emigrantet edhe shume turq dhe si

Drite ne fund te tunelit per Greqine pritet marreveshja
  • 2015-06-23

Drite ne fund te tunelit per Greqine pritet marreveshja

0 brbr SSSAbrASS brbrUdheheqesit e Eurozones mirepriten -megjithese me rezerva- propozimet e reja per reformat greke duke ngjallur shpresat per arritjen e nje marreveshjeje e cila do ta shpetoje Greqine nga falimentibrbr brbrKancelarja gjermane Angela Merkel tha pas samitit te udheheqesve te Eurozo

Kurir Vucic vendosi pasi bisedoi me Merkel
  • 2014-10-19

Kurir Vucic vendosi pasi bisedoi me Merkel

brbrSerbia duket se do te mireprese kryeministrin shqiptar Edi Rama ne Beograd Kete fakt e pohon gazeta serbe Kurir Ne nje shkrim te sajin e perditshmja Kurir ndalet ne biseden qe kryeministri Vucic ka patur me kancelaren gjermane Angela Merkel me te cilen ka folur me nje gjuhe te permbajtur duke u

Berlini shans dhe shume pergjegjesi
  • 2014-08-28

Berlini shans dhe shume pergjegjesi

e Enjte 28 Gusht 20141214 pm VALBONA ZENELIbrbr  Zerat e perhapur fill pas krizes qe preku eurozonen se veshtiresite ekonomike do te vrisnin procesin e zgjerimit rezultuan jo te verteta Ne fakt Bashkimi Europian vazhdoi te zgjerohet ne 28 vende kur Kroacia iu bashkua grupit

Ukraina rikthen sherbimin e detyrueshem ushtarak
  • 2014-05-01

Ukraina rikthen sherbimin e detyrueshem ushtarak

0 Presidenti i perkohshem i Ukraines Oleksander Turcinov rikthen sherbimin e detyrueshem ushtarak levizj