Rezultate te kerkimit per termin: +Mehdi +Bici

Total: 73
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.093Z

Kush sht Mehdi Bici

Njohuritë e para në drejtësi Mehdi Bici i ka marrë në të ashtuquajturin kurs 6 mujor në fillim të viteve ‘90. Por më pas ka vijuar studimet për drejtësi me korrespondencë dhe është diplomuar në vitin 94. Eshtë po ashtu titullar i një Masteri të marrë në vitin 20

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.093Z

Ligjet marrin n “provim” Mehdi Bicin

Dy vjet më parë, gjyqtari i Gjykatës së Apelit për krimet e rënda, Mehdi Bici, u rrëzua në bllok, me votim të fshehtë, nga mazhoranca parlamentare, bashkë me 4 dekretet e tjera të presidentit Bamir Topi për anëtarë të Gjykatës së Lartë. Beteja e atëhershme politike mes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.931Z

Bici kundër bashkëpunëtorëve të regjimit në gjyqësor

01/07/2010 Komisioni i Ligjeve zhvilloi seancën dëgjimore për kandidatët e Presidentit Topi Deputetët e opozitës kontestojnë praktikën “hetuese” dhe shqyrtuese të emrave I prezantuar si një funksionar i papërfshirë me ndonjë parti politike apo me sistemin e komunizmit, kandidati p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.358Z

Ligjet, mazhoranca djeg Sokol omon

Dekretet e presidentit për anëtarët e Gjykatës së Lartë nuk patën mundësi të vlerësohen në Komisionin e Ligjeve me votat e demokratëve dhe socialistëve. Opozita braktisi mbledhjen, kur do te votohej opinioni per 2 prej kandidateve, Mehdi Bici dhe Sokol çomo. Megjithese nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.359Z

Komisioni i Ligjeve, maxhoranca rrëzon Sokol çomon

Deputetët socialistë braktisën mbledhjen kur do të votohej për kandidatët Mehdi Bici dhe Sokol çomo. Një ditë më parë ata kërkuan që relacionet të shqyrtoheshin në këtë seancë, ndërkohë që sot, në mënyrë të beftë kërkuan më shumë kohë në dispozicion. Pas largimit të d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.398Z

Kuvendi kalon Bicin dhe rrëzon Comon

Me nj votim t hapur Kuvendi i Shqipris ka dhn plqimin pr kandidaturn e Mehdi Bicit pr Gjykatn e Lart. Me 71 vota pro, asnj kundr dhe asnj abstenim, Mehdi Bici emrohet pr n Gjykatn e Lart. Ndrsa kandidatura e Sokol omos sht rrzuar. 64 deputet votuan kundr, 4 pro dhe tre abstenuan. Grupi parlamentar i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:12.689Z

Betohen anetaret e Gjykates Kushtetuese

Anëtarët e rinj të Gjykatës Kushtetuese Altina Xhoxhaj dhe Bashkim Dedja bënë betimin përpara Presidentit Bamir Topi, në një ceremoni publike. (UPDATE) Në prani edhe të Kryetari të Gjykatës Kushtetuese, Vladimir Kristo dhe anëtarëve të tjerë të kësaj Gjykate, dy anët

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama