Rezultate te kerkimit per termin: +Mehdi +Pogace

Total: 9
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.957Z

Pogaçi: Qeveria e re të anulojë vendimin për SHQUP-in

Kreu i Shoqatës Kombëtare të Ushtarakëve në Rezervë, Mehdi Pogaçi, thotë se ushtarakët presin që qeveria Rama të anulojë vendimin e Berishës për ti dhënë Partisë Demokratike SHQUP-in. Në një prononcim për GSH, Pogaçi thotë se përveç këtij vendimi duhen anulu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.369Z

Protesta, nese iken trauma ne QSUT

Pervec mjekeve dhe personelit shendetesor qe kundershton per transferimin e qendres dhe pavijonit te traumes, edhe ish-ushtaraket jane kunder ketij vendimi. Sipas tyre, nese qeveria apo ministria e linjes nuk merr nje vendim qe ky pavijon te mos shkaterrohet, atehere ata do te hidhen ne protesta.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:29.336Z

Gerdeci e trafiku, prezantohen libri i ish-ushtarakeve

Pese dite para pervjetorit te tragjedise se Gerdecit, ushtarake ne lirim e rezerve akuzojne si shkaktare te kesaj ngjarjeje politiken, por ata konsiderojne pergjegjes morale edhe ish-ushtaraket e larte qe tashme jane nen hetim. “Politika vazhdon te beje punen e saj dhe te perdore us

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.473Z

Fino kerkon largimin nga Kryesia te Harasanit dhe Islamit

Eneida Jacaj Deputeti socialist i qarkut te Fierit Bashkim Fino ne mbledhjen e djeshme te Asamblese Kombetare te Partise Socialiste kerkoi largimin nga Kryesia e PS-se te Andis Harasanit dhe Kastriot Islamit per shkak se nuk kane ushtruar detyren e tyre prej rreth nje viti. Kerkesa e deputetit te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.851Z

Rezervistet. Protesta masive ne fund te nentorit

19/11/2010Ushtaraket / Reagon Keshilli i Pergjithshem i Shoqates per shkeljet e vendimit te qeverise Pogace nje dite pas vendimit te BE-se qeveria ndryshon vendimin duke ulur pensionet Pranvera Kola Protestat si dhe ankesat prane institucioneve nderkombetare mbeten e vetmja zgjidhje per ushtarak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.388Z

Ushtaraket, protesta per pensionet suplementare

Qindra ushtarake protestuan dje para institucioneve shteterore kunder qeverise e cila nuk miraton ligjin per pensionet suplementare te tyre. Ashtu sic paralajmeruan te mbeshtetur dhe nga organizata “Mjaft” dhe opozita, ushtaraket u rreshtuan dje para Ministrise se Mbrojtjes, Kryeministrise dhe P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.775Z

Ushtaraket: "Do te protestojme dhunshem per pensionet"

Ish-ushtaraket do te pershkallezojne protestat e tyre, duke shtuar dozat e "dhunes". Keshtu u shpreh dje kryetari i Shoqates se tyre, Mehdi Pogaci. Ai tha per "KJ" se disa prej ish-ushtarakeve kane propozuar qe te dalin me shpesh ne protesta, duke perdorur menyra me te forta. Keshtu, agresiviteti i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama