Rezultate te kerkimit per termin: +Mehmet +Shehun

Meta: total 463 / total_found 463 / time 0.000 / keyword[0] mehmet / docs[0] 5363 / hits[0] 10888 / keyword[1] shehun / docs[1] 1315 / hits[1] 1895 /
Çfarë ka ndodhur më 31 mars?
  • 2017-03-31

Çfarë ka ndodhur më 31 mars?

1796 Vihet në skenë për herë të parë drama Egmont e Johann Wolfgang von Goethes në Weimar. Gëte (1749 – 1832), shkrimtar dhe politikan gjerman; vepra e tij përfshinë poezi epike dhe lirike; stile të shumëllojshme prozë e dramë, kujtime, autobiografi, kritikë letrare dhe esteti

Bashkim Shehu: Si nisi ftohja me Enverin, Mehmeti dyshonte se i vunë përgjues në shtëpi
  • 2017-03-13

Bashkim Shehu: Si nisi ftohja me Enverin, Mehmeti dyshonte se i vunë përgjues në shtëpi

Fejesa ishte prishur, por Mehmet Shehu nuk ishte ende i qetë. Dukej se gjendja e tij varej vetëm nga një telefonatë, nga një rutinë e prishur nga ana e shokëve, nga një buzëqeshje apo shtrëngim dore nga ana e Enver Hoxhës. Djali i Mehmet Shehut, shkrimtari Bashkim Shehu, në librin e tij

Si nisi ftohja me Enverin, Mehmeti dyshonte se i vunë përgjues në shtëpi
  • 2017-03-13

Si nisi ftohja me Enverin, Mehmeti dyshonte se i vunë përgjues në shtëpi

Fejesa ishte prishur, por Mehmet Shehu nuk ishte ende i qetë. Dukej se gjendja e tij varej vetëm nga një telefonatë, nga një rutinë e prishur nga ana e shokëve, nga një buzëqeshje apo shtrëngim dore nga ana e Enver Hoxhës. Djali i Mehmet Shehut, shkrimtari Bashkim Shehu, në librin e

Krushqitë brenda Bllokut/ Pse su fejua Skënderi me vajzën e Ramizit dhe mbesën e Nexhmijes
  • 2017-03-12

Krushqitë brenda Bllokut/ Pse su fejua Skënderi me vajzën e Ramizit dhe mbesën e Nexhmijes

Tashmë fejesa ishte prishur. Në shtëpinë e kryeministrit të vendit gjendja ishte e nderë.. Tani jeta vazhdon normalisht!, kishte thënë Skënder Shehu, si për të shtensionuar situatën, por i ati, Mehmet Shehu, vazhdonte të ishte i shqetësuar për të. Në rrëfimin e tij në librin Vjesh

Krushqitë brenda Bllokut, pse su fejua Skënderi me vajzën e Ramizit dhe mbesën e Nexhmijes
  • 2017-03-12

Krushqitë brenda Bllokut, pse su fejua Skënderi me vajzën e Ramizit dhe mbesën e Nexhmijes

Tashmë fejesa ishte prishur. Në shtëpinë e kryeministrit të vendit gjendja ishte e nderë.. Tani jeta vazhdon normalisht!, kishte thënë Skënder Shehu, si për të shtensionuar situatën, por i ati, Mehmet Shehu, vazhdonte të ishte i shqetësuar për të. Në rrëfimin e tij në librin V

RREFIMI/ Bashkim Shehu tregon ndarjen e vëllait nga Silva: Qaj njëri e qaj tjetra. Babai do  hidhte poshtë si djalë, nëse nuk ndahej
  • 2017-03-11

RREFIMI/ Bashkim Shehu tregon ndarjen e vëllait nga Silva: Qaj njëri e qaj tjetra. Babai do hidhte poshtë si djalë, nëse nuk ndahej

Vetëm një orë mu desh mua që të vendosja, mbasi bisedova me shokun Enver. Vetëm një orë!. Kështu do ti thoshte të birit, Skënderit, kryeministri i Shqipërisë Mehmet Shehu, në fillim të shtatorit 1981, ndërsa gjithë padurim priste të ngrinte receptorin e telefonit dhe ti jepte E

No Pic available
  • 2017-03-09

Silva Turdiu: Biseda e ndarjes me Skënderin në shtëpinë e badigardit të Mehmet Shehut

Fejesa me Skënder Shehun ka zgjatur vetëm pak javë, ka dëshmuar para hetuesve në procesin e Kadri Hazbiut, Silva T. Fundi dramatik i lidhjes, sipas saj, është shënuar në ditët e fillim shtatorit 81. Në datën 5, ajo është nisur në Greqi me ekipin e të rejave. Për ta shoqëruar ka shk