Rezultate te kerkimit per termin: +Mehmet +Xhelili

Meta: total 201 / total_found 201 / time 0.000 / keyword[0] mehmet / docs[0] 5469 / hits[0] 11051 / keyword[1] xhelili / docs[1] 1490 / hits[1] 2527 /
Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit
  • 2019-02-05

Zbardhet dosja e trafikut të vizave: Kam njerëz që kanë ikur si puna e Bertit

I shtrirë në disa qytete të Shqipërisë dhe në bashkëpunim me persona të tjerë në Greqi, grupi që falsifikonte dokumente dhe trafikonte në mënyrë të paligjshme klandestinë kishte klientë edhe në Lindjen e Mesme dhe Kinë. Ndërkohë që 32 personat e vënë nën masë sigurimi nga K

Historia e një ushtari gjatë Luftës së II Botërore vjen në teatër
  • 2018-11-12

Historia e një ushtari gjatë Luftës së II Botërore vjen në teatër

Jashtë derës vepra me autor Wolfgand Borchert dhe regji të Mantas Janciauskas do të vijë premierë më 17-18 nëntor në skenën e Teatrit Eksperimental. Në role kryesore interpretojnë Endri Cela, Mehmet Xhelili, Romir Zalla, Dasara Xhangolli, Adriana Tolka, Ilirda Bejleri, Mateo Dervishaj, A

Delegacioni, pas TIFF-it udhëton drejt Greqisë (Foto)
  • 2018-11-05

Delegacioni, pas TIFF-it udhëton drejt Greqisë (Foto)

Delegacioni, filmi i cili u vlerësua me çmimin e Madh Grand Prize, në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Varshavë, ka pasur premierën në Tiranë, në hapësirat e Tirana Film Festival, i cili ka hapur tiparin prej tre ditësh. Në prezantimin filmit merrnin pjesë dhe kryeministri Edi Ra

No Pic available
  • 2018-10-22

Bujar Alimani fiton Grand Prix në Varshavë

Delegacioni filmi me skenar të Artan Minarollit dhe regji të Bujar Alimanit është nderuar me Çmimin e Madh të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit 34 të Varshavës, i cili u mbylli siparin nw kryeqytetin polak më 20 tetor. I krijuar në vitin 1985 dhe i bashkuar në vitin 2009 me elitën e f

No Pic available
  • 2018-09-27

Filmi i Bujar Alimanit në Warsaw Film Festival

Delegacioni filmi me skenar të Artan Minarollit dhe regji të Bujar Alimanit është përzgjedhur në seksionin e konkurrimit ndërkombëtar në “Warsaw Film Festival”. I krijuar në vitin 1985 dhe i bashkuar në vitin 2009 me elitën e festivaleve të njohura nga Federata Ndërkombëta

Një histori e Teatrit Kombëtar
  • 2018-05-30

Një histori e Teatrit Kombëtar

Institucioni teatror më i rëndësishmi i Shqipërisë, një nga vlerat sublime të kulturës shqiptare, gjithashtu një shkollë e artit teatror kombëtar; në terma poetikë, një tempull dhe vatër e rëndësishme artistike në mbarë hapësirën shqiptare. Ndodhet në rrugën Dëshmorët e Komb

Cila është historia e Teatrit Kombëtar?
  • 2018-03-22

Cila është historia e Teatrit Kombëtar?

Institucioni teatror më i rëndësishmi i Shqipërisë, një nga vlerat sublime të kulturës shqiptare, gjithashtu një shkollë e artit teatror kombëtar; në terma poetikë, një tempull dhe vatër e rëndësishme artistike në mbarë hapësirën shqiptare. Ndodhet në rrugën Dëshmorët e Komb