Rezultate te kerkimit per termin: +Mehmeti

Meta: total 1000 / total_found 3439 / time 0.002 / keyword[0] mehmeti / docs[0] 3439 / hits[0] 6217 /
Çeku për bebet/ Ish-deputeti: Rama në borxh, ska dhënë 2.6 mln për foshnjet
  • 2019-04-08

Çeku për bebet/ Ish-deputeti: Rama në borxh, ska dhënë 2.6 mln për foshnjet

Prej 1 janarit të 2019-ës, në fuqi ka hyrë një ligj për Çekun e Bebes, sipas të cilit parashikohet, që për fëmijën e parë që lind një familje shqiptare të marrë 40 mijë lekë të reja shpërblim, e kështu me radhë 80 për të dytin, e 120 për të tretin. Në vizitën te foshnja

Sherr Salianji-Maliqi/ Se dua në studio, mblodhi vota për PS, Basha bëri Pazar në Çadër
  • 2019-03-04

Sherr Salianji-Maliqi/ Se dua në studio, mblodhi vota për PS, Basha bëri Pazar në Çadër

Një debat i ashpër shpërtheu në ABC News midis Ervin Salianjit që dogji mandatin e deputetit si përfaqësues i qarkut të Korçës për PD dhe Lefter Maliqit që kandidoi në Berat dhe tashmë po gëzon benefitet e largimit të opozitës nga Parlamenti, duke hyrë si rezervist i opozitës së

E kishte rritur që 6 muajsh pasi ishte jetim, ja kush është 16-vjeçari që vrau gjyshin (Detaje+Foto)
  • 2019-02-28

E kishte rritur që 6 muajsh pasi ishte jetim, ja kush është 16-vjeçari që vrau gjyshin (Detaje+Foto)

Vetëm 16-vjeç, por pretendonte se gjyshi i kishte nxirë jetën dhe kjo ishte arsyeja që nuk duroi më dhe e qëlloi me një plumb pas koke. Pikërisht njeriun që e kishte rritur që 6 muajsh, pasi prindërit i kishte humbur në një aksident. Balkanweb zbardh dëshminë e 16-vjeçarit Vangjel

Theri gruan, Prokuroria kërkon dënim maksimal për shqiptarin
  • 2019-02-22

Theri gruan, Prokuroria kërkon dënim maksimal për shqiptarin

Theri gruan e tij në Piacenza, Prokuroria e italiane kërkoi 30 vjet burg për 57-vjeçarin shqiptar. Seanca përfundimtare u zhvillua një ditë më parë dhe ndaj shqiptarit është aplikuar gjykimi i shkurtuar, i cili përfiton uljen me 1/3 e dënimit.  Në fakt, pa procesin e “shkurtuar&

Letër mikeshës sime
  • 2019-02-21

Letër mikeshës sime

Kim Mehmeti E dashur, doja të të shkruaj për atë që mësova nga leximi i mijëra librave si dhe të ta shpalos shkurtimisht atë që doja ta them nëpërmjet mijëra faqeve që kam shkruar e botuar. U habita kur pash se tërë atë që di dhe që kam dashur ta them mund ta përfshij në këto p

Atentati në Vlorë/ Dy fise dhe 7 të vrarë për sherrin e basteve, ja historia
  • 2019-02-19

Atentati në Vlorë/ Dy fise dhe 7 të vrarë për sherrin e basteve, ja historia

Një sherr në sallën e kumarit ka shkaktuar 7 vitima dhe 7 të plagosur. Konflikti i nisur mes dy fiseve në Vlorë, një ditë më parë iu mori jetën edhe dy personave. Por, zanafilla e përplasjeve të dhunshme me armë nis më 7 prill të vitit 2015, në lagjen Çole. Një grup të rinjsh, gj

Kuvendi/ PD do 30 minuta pushim që në nisje, Balla: Thojeni troç që Luli po
  • 2019-01-31

Kuvendi/ PD do 30 minuta pushim që në nisje, Balla: Thojeni troç që Luli po

Forcat politike i janë rikthyer sot Parlamentit për seancën e radhës plenare, e cila do të jetë e fundit për muajin janar. Që në nisje të seancës ka pasur përplasje dhe janë shkëmbyer ironi mes grupeve parlamentare të PD dhe PS. PD nëpërmjet deputetit Enkelejd Alibeaj kërkoi një p