Rezultate te kerkimit per termin: +Mehmetin

Meta: total 401 / total_found 401 / time 0.000 / keyword[0] mehmetin / docs[0] 401 / hits[0] 535 /
No Pic available
  • 2017-06-03

Historia e turkut që mbante si relike eshtrën e Skënderbeut

AVENTURIERI GJENIAL, SI PASARDHËS I SKËNDERBEUT (LIBRI KASTRIOTI I MADH I SHQIPËRISË I STEFAN ZANOVIÇIT) Nga Moikom Zeqo Të rrallë, të pabesueshëm dhe të patjetërsueshëm janë njerëzit në histori si Stefan Zanoviçi. Historia e jetës dhe e bëmave të tij është e jashtëzakonshme. A

Rrëfimi i të birit: Çastet e fundit të Mehmet Shehut, në varrim sguxuan të vinin as vëllezërit
  • 2017-03-17

Rrëfimi i të birit: Çastet e fundit të Mehmet Shehut, në varrim sguxuan të vinin as vëllezërit

Duke dëgjuar fjalimet e Byrosë, ai e kishte fare thjeshtë ta shikonte veten me sytë e tyre. Ndodhej në të njëjtën situatë si shumë të tjerë që ai vetë dhe Enver Hoxha i kishin shpallur armiq. Tani ishte radha e tij, por ai smund ta duronte dot që Kadri Hazbiu e Ramiz Alia ta merrnin n

No Pic available
  • 2017-03-07

Dëshmia e Silva Turdiut: Si u lidha me djalin e Mehmetit, në fillim e refuzova

E para dhe e vetmja dëshmi e ish-të fejuarës së djalit të Mehmet Shehut për lidhjen me Skënderin, është ajo e kumtuar në procesin e bujshëm të Kadri Hazbiut. Rrëfimi i ish-volejbollistes së njohur të klubit Dinamo përballë hetuesve ka qenë diçka e veçantë dhe interesante njëher

Dëshmia e Silva Turdiut: Si u lidha me djalin e Mehmet Shehut. Më ndaloi në rrugë, por në fillim e refuzova
  • 2017-03-07

Dëshmia e Silva Turdiut: Si u lidha me djalin e Mehmet Shehut. Më ndaloi në rrugë, por në fillim e refuzova

E para dhe e vetmja dëshmi e ish­të fejuarës së djalit të Mehmet Shehut për lidhjen me Skënderin, është ajo e kumtuar në procesin e bujshëm të Kadri Hazbiut. Rrëfimi i ish-­volejbollistes së njohur të klubit Dinamo përballë hetuesve ka qenë diçka e veçantë dhe interesante

Odeta, gruaja e Bujar Nishanit shkon në punë vetëm 1 herë në 3 muaj
  • 2017-02-14

Odeta, gruaja e Bujar Nishanit shkon në punë vetëm 1 herë në 3 muaj

Nga Bledi Mane   Keni degjuar per zonjen e pare te vendit tuaj? Odeta quhet dhe ka burre Bujar Nishan Mehmetin. Bujarin pa mustaqe qe e komandoi president republike Doktori i partise. Odeta si shume te tjere ndrikuj pushteti ka rehatuar veten ne nje pune qe ajo nuk ka lidhje me të, madje e

FETIH 1453, film historik turk, jo realist
  • 2017-01-29

FETIH 1453, film historik turk, jo realist

Nga Skifter Këlliçi Që në vitin shkollor 1949-50, kur isha nxënës i klasës së 6-të, nga mësimi i historisë së Mesjetës mbaj mend këto data: pushtimin e Kostandinopolit nga pushtuesit otomanë dhe rënien e perandorisë bizantine, më 1453, vdekjen e Gjergj Kastriotit , Skëndërbeu

No Pic available
  • 2017-01-17

Çfarë ka ndodhur më 17 janar?

1468 – Në Lezhë, vdiq Gjergj Kastrioti – Skënderbeu (63 vjeç), luftëtar, diplomat, burrë shteti, Heroi Kombëtar i shqiptarëve. Për Skënderbeun, vitet deri më 1468, kur vdiq, ishin rënduar me tensione, nga veprimtari e negociata jashtë, dhe beteja papushim brenda vendit. Në