Rezultate te kerkimit per termin: +Mekanik

Meta: total 1000 / total_found 1797 / time 0.001 / keyword[0] mekanik / docs[0] 1797 / hits[0] 2132 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Agron Llakaj flet për politikën dhe mahnit me exit pollin e tij për 25 qershorin

Intervistoi: Andrea Danglli Po qesh sepse sdua të qaj! Nuk dua të dorëzohem duke luftuar mbi të keqen,-Kështu e përkufizon mjeshtri i humorit Agron Llakaj sfidën që i hap realiteti i cili vjen dhe ikën duke ndryshuar thjesht dhe vetëm një datë në kalendar. Mes buzëqeshjes, sarkazmës d

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme
  • 2017-06-13

Biznesi kërkon Ministrinë e Tregtisë dhe Sipërmarrjes në qeverinë e ardhshme

Forumi i Sipërmarrjes Shqiptare, pas konsultimeve të vazhdueshme me të gjitha organizatat e biznesit, ka hartuar një platformë ekonomike, e cila iu adresohet të gjitha forcave politike dhe ku përfaqësohen interesat e sipërmarrjes private në Shqipëri. Kjo platformë ekonomike, e propozuar

No Pic available
  • 2017-06-01

Përse e vlerësojmë kaq shumë arin dhe pse nuk po përdoret më si monedhë?

Nga Justin Rowlatt, BBC Përse e vlerësojmë kaq shumë arin? Nuk jam i pari që e bëj këtë pyetje, por më pëlqen të mendoj se po e shtroj në një nga vendet më imponuese të mundshme, në ekspozitën e jashtëzakonshme të artefakteve të arit pre-kolumbian në Muzeun Britanik. Takohem me

No Pic available
  • 2017-06-01

Basha i frymëzuar nga Trump: Vendimet vështira i marr vetëm unë

Koalicioni Rama-Meta është përçarë, ne jemi të bashkuar, tha kryetari i PD-së Lulzim Basha në takimin elektoral që u mbajt paraditen e sotme në Shkodër. I frymëzuar nga Donald Trump Basha tha se ishte i vetmi i cili merr vendime të forta për të çuar në binarët e një ekonomie të f

No Pic available
  • 2017-05-26

Vdekja tragjike e të rinjve shqiptarë, cili është roli i një shqiptari tjetër?

Hajduti po i grabiste makinën, ajo nuk pret dhe bën veprimin e fitores! Do të kryehet sot autopsia në trupat e dy shqiptarëve të gjetur të vdekur prej 3 ditësh në një gurore të braktisur në komunën Acquasanta në provincën e La Spezia. Vetëm ekspertiza mjeko ligjore do të mund të p

No Pic available
  • 2017-05-25

Kush është emigranti shqiptari, 19-vjeçari që u gjet i vdekur?

Fabiol Kycyku 19 vjeç është një nga 2 të rinjtë shqiptarë të gjetur të vdekur gjatë natës së shkuar në një minerë të braktisur në provincën e La Spezia. Fabiol Kycyky jeton prej 3 vitesh në La Spezia e punon si mekanik. Familjarët kishin humbur kontaktet me të që në

Itali, gjenden dy shqiptarë të vdekur; njëri identifikohet
  • 2017-05-25

Itali, gjenden dy shqiptarë të vdekur; njëri identifikohet

Fabio Kyçyku, njëri nga viktimat e identifikuara nga policia italiane Trupat e dy shqiptarëve u gjetën të pajetë në një gurore të braktisur në Acquasanta të Specias në Itali. Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane, të cilat raportojnë se njëri nga viktimat është 19-vjeçari Faboio