Rezultate te kerkimit per termin: +Mekanike

Meta: total 1000 / total_found 1867 / time 0.001 / keyword[0] mekanike / docs[0] 1867 / hits[0] 2466 /
No Pic available
  • 2017-06-02

Basha tregon pse Rama refuzon debatin: Vota për LSI, votë në gjol

Kreu i demokratëve, Lulzim Basha, ka reaguar nga Pogradeci për refuzimin e Kryeministrit për tu përballur me të në debat. Sipas tij, frika e Ramës është mungesa e bilancit dhe programit. Basha: Mbrëmë Edi Rama refuzoi debatin me mua, nuk kam pse të shkoj në debat tha. Pse thoni që e re

No Pic available
  • 2017-05-01

Protesta e dështuar e 1 Majit, më shumë sindikalist se sa punonjës në shesh

Lindita Fesku, 28 vite i ka kaluar duke bërë punë të vështira demontuese në Uzinën Mekanike të Poliçanit. Sot ajo është e papunë dhe merr vetëm 3 mijë lekë nga shteti. Me rastin e ditës së punëtorëve, Fesku ka mar rrugën nga qyteti i saj për në Tiranë, duke i bërë thirrje qe

Eurokodet, MZHU sjell kushtet e reja të projektimit në ndërtim
  • 2017-04-28

Eurokodet, MZHU sjell kushtet e reja të projektimit në ndërtim

Në 25 vitet e fundit në fushën e ndërtimit në vendin tonë janë shënuar një sërë ndryshimesh. Materialet si betoni e çeliku kanë evoluar, kushtet teknike iu referohen markave të betonit e çelikut, ndërsa sot në industrinë e ndërtimit përdoren klasat dhe kategoritë e këtyre mater

No Pic available
  • 2017-03-31

Lë punën si mekanike avionësh për tu bërë modele

Një ish- mekanike e Forcave Ajrore që punonte më përpara në Afganistan është bërë tani një nga modelet me më shumë ndjekës në Instagram. Sapo mbaroi shkollën e mesme, Hope Howard iu bashkua Forcave Ajrore me ambicien për të ndihmuar njerëz të tjerë dhe në moshën 19-vjecare u d

No Pic available
  • 2017-03-31

Marrëdhëniet publike në Shqipëri, një tablo dështimesh historike

Nga Erion Muça Para viteve ’90, marrëdhëniet publike (PR-i) ishte barazuar me propagandën dhe ngulitjen nëpërmjet saj me detyrim të çdo fjale që transmetohej nga byroja politike ishte ligjërisht detyrim. Pas viteve ’90 bashkë me zhvillimet e vrullshme demokratike PR-i apo rën

No Pic available
  • 2017-03-08

Mallra kontrabandë, arrestohen dy shoferë autobusi, proçedohet doganieri

Policia e Fierit ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas pasi tregëtonin mallra kontrabandë, ka proçeduar penalisht një doganier. Policia thotë se në vendin e quajtur “QTU” Fier, gjatë kontrollit të ushtruar automjetit tip autobus me targa AA 662 NG i shoqërisë Alba Bus Tours në

No Pic available
  • 2017-03-02

Çfarë ka ndodhur më 2 mars?

1444 – Krijohet Lidhja e Lezhës një konfederatë principatash shqiptare në përgatitje për një sulm të mundshëm osman, ndërsa pak muaj kishin kaluar nga kthimi i bujshëm i Sënderbeut në Krujë. Lidhja caktoi Skënderbeun si komandant të përgjithshëm të një ushtrie prej 8000 ka