Rezultate te kerkimit per termin: +Meksi

Meta: total 1000 / total_found 2482 / time 0.001 / keyword[0] meksi / docs[0] 2482 / hits[0] 5301 /
Juristi tregon format më të sofistikuara të piraterisë televizive
  • 2019-04-10

Juristi tregon format më të sofistikuara të piraterisë televizive

Pirateria televizive merr forma të ndryshme, nga më të sofistikuarat. Ka dy forma për të piratuar. E para përmes formës digjitale dhe e dyta përmes internetit. Doja të ndalesha pak te platforma e dytë, e cila është më e shpeshtë dhe më e vështirë për tu luftuar, pasi përmes plat

Ndryshime të tjera në diplomaci, ja diplomatët që u shkarkuan sot
  • 2019-03-29

Ndryshime të tjera në diplomaci, ja diplomatët që u shkarkuan sot

Të tjera shkarkime janë bërë nga ministri Gent Cakaj në shërbimin diplomatik. Ministria e Jashtme bëri të ditur se është shkarkuar diplomatja, Blerta Derhemi pjesë e misionit shqiptar në BE, e cila do të kthehet në Tiranë. Një tjetër i shkarkuar është Artur Porpollogu, konsull n

No Pic available
  • 2019-03-28

Furtuna në diplomaci, ja diplomatët e shkarkuar nga ministri Cakaj

Ministri në detyrë, Gent Cakaj ka ndërmarrë një aksion për pastrimin e diplomacisë nga ata që ai i cilësoi si miq e krushqi. Mësohet se Cakaj ka vendosur shkarkimin e 28 diplomatëve shqiptarë, të cilët thuhet se nuk përmbushin kriteret e ligjit për shërbimin diplomatik dhe janë te

No Pic available
  • 2018-07-24

Çabej, pas bustit, edhe në italisht

Nga korifeu i gjuhës shqipe, Eqrem Çabej tek Bashkim Shehu, Gëzim Qendro, Virgjil Muçi, Jeton Neziraj dhe autori më i ri, Saimir Muzhaka janë emrat e autorëve që do të përkthehen në gjuhë të huaj, falë Fondit për Përkthimin nga Gjuha Shqipe në Gjuhë të Huaj, një nga programet e

Ish të përndjekurit në protestë, bashkia e Beratit i dëboi nga zyrat
  • 2018-07-23

Ish të përndjekurit në protestë, bashkia e Beratit i dëboi nga zyrat

Ish-të përndjekurit politikë në Berat protestuan të hënën para bashkisë së qytetit për shkak se i kanë nxjerrë nga zyrat e tyre pa paralajmërim. 7 ditë më parë punonjësit e bashkisë Berat u kanë ndërruar bravat,duke mos lejuar askënd nga anëtarët e shoqatës të hyjnë në k

Teuta e Ilirisë, tashmë lexohet në frëngjisht
  • 2018-06-01

Teuta e Ilirisë, tashmë lexohet në frëngjisht

Është vënë në qarkullim për lexuesin e gjuhës frënge nga grupi Hachette, romani historik i Mira Meksit Teuta e Ilirisë, mbretëreshë dhe pirate, priftëreshë dhe dashnore. Ky roman në gjuhën shqipe, i botuar nga Botimet Toena në vitin 2014 dhe i ribotuar në vitin 2015, mban titullin M

GUNGËN E KURRIZOS E DREJTON VETËM VARRI
  • 2018-02-14

GUNGËN E KURRIZOS E DREJTON VETËM VARRI

Nga Spartak Ngjela Ky është gjykimi i prerë për korrupsionin shqiptar. Ai duhet shpërbërë duke likuiduar menjëherë të gjithë elitën politike të korruptuar. Në kohën e sotme, politika amerikane, si ndihmuese në partnership me Shqipërinë dhe shqiptarët, duhet të tregohet me vendosm