Rezultate te kerkimit per termin: +Meksik

Meta: total 1000 / total_found 4605 / time 0.002 / keyword[0] meksik / docs[0] 4605 / hits[0] 7615 /
No Pic available
  • 2017-06-23

VIDEO: 31 vite më pas, shijoni dorën e Zotit të Diego Maradonës

22 qershor 1986, Meksikë. Maradona i eleminon anglezët në gjysmëfinale të Botërorit të atij viti, pas shënimit të golit me dorë dhe golit të dytë që është cilësuar edhe si goli më i bukur të historisë. Diego shënoi duke përdorur dorën e tij në çerekfinalen e Kupës së Botës

No Pic available
  • 2017-06-23

Bën 2253 km me biçikletë për të dëgjuar zemrën e vajzës në trupin e dikujt tjetër

Çiklisti Bill Conner udhëtoi 1400 milje (2253 km) për të dëgjuar zemrën e vajzës së tij të vdekur në trupin e dikujt tjetër. Histori sa emocionuese aq dhe prekëse. Bill udhëtoi me biçikletë nga Wisconsin, në Baton Rouge, Lousiana në ditën e baballarëve. Conner u flimua teksa me st

No Pic available
  • 2017-06-22

Trump: Muri në kufirin me Meksikën do të ketë panele diellore

Presidenti amerikan Donald Trump u tha mbështetësve të tij se muri që do të ndërtohet në kufi me Meksikën mund të ketë të vendosura edhe panele diellore. Trump theksoi se panelet diellore do të siguronin energji të lirë dhe një mënyrë për të ndihmuar me kostot e murit, në mënyr

No Pic available
  • 2017-06-22

Panele diellore në murin kufitar SHBA-Meksikë

Presidenti amerikan Donald Trump ka parashtruar idenë e shtimit të paneleve diellore në murin kufitar mes SHBA-së e Meksikës. Në një tubim në Iowa, presidenti tha se panelet mund të sigurojnë energji me kosto të lirë dhe të ndihmojnë Meksikën të paguajë për murin kaq shumë të deb

Kupa e Konfederatave, Kristiano Ronaldo gjunjëzon Rusinë
  • 2017-06-21

Kupa e Konfederatave, Kristiano Ronaldo gjunjëzon Rusinë

Portugalia nuk ka bërë të njëjtin gabim si ndaj Meksikës, ku shpërdoroi dy herë avantazhin, duke mundur me rezultatin e ngushtë 1-0 Rusinë në sfidën e dytë në grup në Kupën e Konfederatave. Ndeshja fillon me portugezët që kontrollojnë lojën që nga minuta e parë dhe rusët që mb

Meksika shtang në shtesë Portugalinë, Kili OK
  • 2017-06-19

Meksika shtang në shtesë Portugalinë, Kili OK

Barazim dramatik mes Portugalisë dhe Meksikës në takimit e dytë të Grupit A në Kupën e Konfederatave. 2-2 përfundoi kjo përballja e zhvilluar në qytetin e Kazanit, ku meksikanët arritën të shmangnin humbjen në minutën e dytë shtesë të ndeshjes. Një momenti i vecantë u regjistrua

No Pic available
  • 2017-06-19

E pazakontë, çiklistët protestojnë nudo

Çiklistët kanë vendosur që kësaj rradhe të protestojë ndryshe rrugët e Meksikës. Ata kanë dalë më biçikleta dhe kodi i veshjes ka qenë fakutativ sepse shumica e pjesmarrësve ishin të zveshur. Protestues të të gjitha moshave kanë pedaluar së bashku në Guadalajara si pjesë e Worl