Rezultate te kerkimit per termin: +Meksikn

Meta: total 6 / total_found 6 / time 0.000 / keyword[0] meksikn / docs[0] 6 / hits[0] 7 /
No Pic available
  • 2010-09-01

Shqipëria, kërkesë për të qenë vëzhguese në Organizatën e Shteteve Amerikane

Shqipria ka krkuar antarsimin pran Organizats s Shteteve Amerikane, n cilsin e Vzhguesit t Prhershm, i cili pritet t rris vizibilitetin e aksionit dhe angazhimit diplomatik t Shqipris, n shrbim t interesit kombtar t vendit. Kjo shtnga ministri i Punve t Jashtme, Ilir Meta, gjat n

No Pic available
  • 2010-08-19

Anelka: Dënimet, një maskaradë

Lojtari i elsit ka sulmuar ashpr organet e Federats Franceze pas skualifikimit me 18 ndeshje Sulmuesi i komenton si lajthitje pezullimet e Disiplinorit Rrezikonte prjashtimin prjet, por n fund u ndshkua me nj skualifikim shum t gjat: 18 ndeshje jasht Kombtares, q pr nj lojtar thuajse 32-vjear, prkt

Emigracioni, presidenti Obama firmos ligjin
  • 2010-08-14

Emigracioni, presidenti Obama firmos ligjin

Presidenti Obama nnshkroi ligjin q miraton nj fond prej 600 milion dollarsh pr t forcuar kontrollin e kufirit, nj shtje q pritet t zer vend kryesor n zgjedhjet e nntorit pr n Kongres. Ligji i ri parashikon shtimin me 1 mij trupa t rojes kufitare prgjat kufirit t Ameriks me Meksikn e vnien n prdorim

No Pic available
  • 2010-06-16

Afrikë e Jugut- Uruguaj, nisin sot sfidat e dyta

Rezultatet e ndeshjeve t para kanq grupi A t jet nga m t ekuilibruarit e ktij botrori. Sfidat e dyta do t nisin me Afrik e Jugut – Uruguaj q do t luhet sot n Pretoria. Barazimet q kan patur respektivisht me Meksikn e Francia nuk lejon q n kt sfid t bhen gabime. Skuadra uruguajiane gzon nj tekn

No Pic available
  • 2010-06-04

Strategjia e re e energjisë, BB, konsultime me ekspertë në Shqipëri

Përvoja e Shqipërisë me energjinë, e vlefshme edhe për vende të tjera Banka Botrore po punon pr hartimin e nj strategjie t re pr sektorin energjitik, mbi t cilin do t adresoj m pas sfidat me t cilat do t prballet n t ardhmen. Pr t mundsuar q kto sfida t ken nj qasje sa m efi

Shorti pr Kampionatin botror 2010
  • 2009-12-05

Shorti pr Kampionatin botror 2010

Shorti pr Kampionatin botror 2010 u trhoq t premten mbrma n Cape Town dhe vmendja kryesore sht prqendruar n Grupin G, ku Brazili, Bregu i Fildisht dhe Portugalia jan pozicionuar s bashku me Koren e Veriut n Grupin e Vdekjes. Nikoqiri Afrika e Jugut kishte short t vshtir n Grupin A s bashku me Meksik