Rezultate te kerkimit per termin: +Meksiks

Meta: total 31 / total_found 31 / time 0.000 / keyword[0] meksiks / docs[0] 31 / hits[0] 36 /
No Pic available
  • 2016-07-29

FOTOT/ Brenda azilit të prostitutave

Azili Casa Xochiquetzal është një ndër shtëpitë më të famshme në Meksiksë për të moshuarat. Aty ka vetëm të moshuara që kanë punuar gjatë gjithë jetës si prostituta. Qeveria ka hapur këtë azil në mënyrë që këto ish-prostituta të mos ngelen rrugëve. Atyre u bëhen kurse

Ja lista e deritanishme e politikanëve që kanë fshehur miliardat në Panama
  • 2016-04-04

Ja lista e deritanishme e politikanëve që kanë fshehur miliardat në Panama

Lista e publikuar në skandalin e fshehjes se parave përfshin kryeministrin e Islandës  dhe Pakistanit, presidentin e Ukrainës dhe mbretin e Arabisë, presidentin rus Vladimir Putin dhe fëmijët e presidentit të Azerbajxhanit. Mësohet se në listë janë edhe 33 kompani që Shtetet e Bash

Legjioni i Huaj: Ushtarët e mallkuar që nuk kanë asgjë për të humbur!
  • 2016-01-20

Legjioni i Huaj: Ushtarët e mallkuar që nuk kanë asgjë për të humbur!

Është një ndër repartet ushtarake më të frikshme në botë, dhe natyrisht ndër më elitaret. Bëhet fjalë për Legjionin e Huaj francez. Historia e tij nis në një mënyrë krejt të veçanntë: Luigj Filipi i Francës në 1831 rekruton gjithë të huaj që dëshirojnë të luftojnë pë

E përdhunuar 43 mijë herë! Historia tragjike e Karla Jacintos
  • 2015-11-11

E përdhunuar 43 mijë herë! Historia tragjike e Karla Jacintos

Karla Jacinto është e ulur në kopshtin e saj të qetë. Ajo sheh qetësisht lulet dhe dëgjon hapat e njerëzve që ecin rrugëve të Meksiko City. Ajo sheh në sy gazetaren e CNN dhe i thotë qetësisht se është përdhunuar 43 mijë e 200 herë. Pasi rashë në duart e trafikantëve kaloja

No Pic available
  • 2010-08-31

Obama: Ekonomia? Nuk kam shkopin magjik

N nj intervist t dhn pr NBC, Presidenti ka pranuar se ekonomia nuk po ecn me ritmet e duhura E kan kritikuar ashpr, sondazhet po i japin gjithmon e m pak pik pr besueshmrin politike dhe ekonomike, madje edhe t dhnat pr rritjen ekonomike t vendit jan m t ulta se sa ishin parashikuar. Me pak fjal, Pre

No Pic available
  • 2010-08-21

Nafta nuk është zhdukur, duke rrezikuar speciet nënujore

Pasojat N Gjirin e Meksiks vazhdon t qndroj n uj shtresa e nafts Nafta sht atje e prhapur n t gjith Gjirin e Meksiks, duke filluar nga zona ku ndodhi shprthimi famkeq i 22 prillit n platformn e BP-s, e deri kilometra rrotull. Por nuk shihet sepse nuk sht n siprfaqe, por nn t dhe sipas shum speciali

Katastrofa ekologjike në gjirin e Meksikës, BP sërish nën akuzë
  • 2010-08-20

Katastrofa ekologjike në gjirin e Meksikës, BP sërish nën akuzë

Kompania pronare e platforms pluskuese pr nxjerrjen e nafts e cila shprtheu para katr muajsh n Gjirin e Meksiks, ka akuzuar kompanin energjitike “British Petrolium” pr fshehje t provave kye t nevojshme pr t hetuar incidentin. Prmes nj letre t enjten, kompania “Transocean” ak