Rezultate te kerkimit per termin: +Meksiks

Total: 21
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.274Z

Katastrofa ekologjike në gjirin e Meksikës, BP sërish nën akuzë

Kompania pronare e platforms pluskuese pr nxjerrjen e nafts e cila shprtheu para katr muajsh n Gjirin e Meksiks, ka akuzuar kompanin energjitike “British Petrolium” pr fshehje t provave kye t nevojshme pr t hetuar incidentin. Prmes nj letre t enjten, kompania “Transocean” ak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.532Z

Vritet nj narko-bos n Meksik

Forcat meksikane t siguris kan vrar bosin e drogs, Beltran Leyvan, njrin prej trafikuesve m t krkuar n Meksik dhe SHBA, fitore kjo e presidentit meksikan, Felipe Calderon, n luftn e tij kundr trafikuesve t drogs. Leyva, shef i nj karteli t fuqishm, i cili konsiderohej edhe si shef i shefave, sht vr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.710Z

Obama dhe Kamerun diskutojnë BP

Kryeministri britanik, Dejvid Kamerun do t zhvilloj nj bised telefonike me presidentin amerikan, Obama mbi katastrofn e nafts n Gjirin e Meksiks. Kamerun u shpreh shum i shqetsuar pr situatn aktuale. Dmi ka arritur n 140 milion dollar.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.180Z

Nafta nuk është zhdukur, duke rrezikuar speciet nënujore

Pasojat N Gjirin e Meksiks vazhdon t qndroj n uj shtresa e nafts Nafta sht atje e prhapur n t gjith Gjirin e Meksiks, duke filluar nga zona ku ndodhi shprthimi famkeq i 22 prillit n platformn e BP-s, e deri kilometra rrotull. Por nuk shihet sepse nuk sht n siprfaqe, por nn t dhe sipas shum speciali

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.742Z

Njolla e naftës, stuhia pengon operacionet në Gjirin e Meksikës

Operacionet pr pastrimin e Gjirit t Meksiks nga njolla e nafts do t ndrpriten pr 5 ditt n vijim si pasoj e nj stuhie q pritet t godas Shtetet e Bashkuara t Ameriks. Kjo do t rndoj edhe m tepr situatn. Sipas qeveris amerikane do dit, derdhen n det 60 mij fui naft.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.893Z

Gjiri i Meksikës, 11 të zhdukur nga shpërthimi në një platformë nafte

Nj shprthim i fuqishm n bordin e platforme nafte n gjirin e Meksiks ka shkaktuar t paktn 17 t plagosur. 11 t tjer rezultojn t humbur. N momentin e shprthimit n bord ndodheshin 126 persona megjithat, 94 prej tyre arritn q t largoheshin n koh. Vazhdojn krkimet pr gjetjen e t zhdukurve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Vazhdon katastrofa ekologjike në Gjirin e Meksikës

Katastrofa e nafts n Gjirin e Meksiks ka hyr n javn e tret, ndrsa zyrtart nuk po gjejn nj zgjidhje pr t ndalur rrjeshjen e nafts 1.500 metra nn siprfaqen e ujit. Q nga 20 prilli kur shprtheu platforma e nafts, t paktn 15 milion litra naft kan rrjedhur n gji duke dmtuar brigjet amerikane.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama