Rezultate te kerkimit per termin: +Meksika

Meta: total 1000 / total_found 1538 / time 0.001 / keyword[0] meksika / docs[0] 1538 / hits[0] 2070 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Trump: Muri në kufirin me Meksikën do të ketë panele diellore

Presidenti amerikan Donald Trump u tha mbështetësve të tij se muri që do të ndërtohet në kufi me Meksikën mund të ketë të vendosura edhe panele diellore. Trump theksoi se panelet diellore do të siguronin energji të lirë dhe një mënyrë për të ndihmuar me kostot e murit, në mënyr

No Pic available
  • 2017-06-22

Panele diellore në murin kufitar SHBA-Meksikë

Presidenti amerikan Donald Trump ka parashtruar idenë e shtimit të paneleve diellore në murin kufitar mes SHBA-së e Meksikës. Në një tubim në Iowa, presidenti tha se panelet mund të sigurojnë energji me kosto të lirë dhe të ndihmojnë Meksikën të paguajë për murin kaq shumë të deb

Meksika shtang në shtesë Portugalinë, Kili OK
  • 2017-06-19

Meksika shtang në shtesë Portugalinë, Kili OK

Barazim dramatik mes Portugalisë dhe Meksikës në takimit e dytë të Grupit A në Kupën e Konfederatave. 2-2 përfundoi kjo përballja e zhvilluar në qytetin e Kazanit, ku meksikanët arritën të shmangnin humbjen në minutën e dytë shtesë të ndeshjes. Një momenti i vecantë u regjistrua

Të mirat që përftohen nga tekila
  • 2017-06-14

Të mirat që përftohen nga tekila

Tekila është një pije alkoolike shumë e famshme në të gjithë botën. Ajo prodhohet në Meksikë dhe me këtë pije mund të prodhohen kokteje shumë të shijshme. Nëse në mbrëmje konsumoni tekila, në mëngjes nuk do të keni dhimbje kokë. Të mirat e tekilës nuk përfundojnë këtu. Ne

Aktorja e njohur e telenovelave përshëndet publikun shqiptar
  • 2017-06-13

Aktorja e njohur e telenovelave përshëndet publikun shqiptar

Serialet meksikane kanë një histori të hershme edhe me ekranin shqiptar. Me gjithë vëmendjen që kanë marrë vitet e fundit prodhimet turke, nga Meksika janë ndjekur nga publiku shqiptar shumë telenovela duke mbërthyer pranë ekranit mijëra sy. Shumë prej aktorëve pjesëmarrës n

Model suksesi: Angela Merkel
  • 2017-06-11

Model suksesi: Angela Merkel

Gjithnjë e më shpesh, Angela Merkeli emërtohet si liderja e botës së lirë. Por ajo nuk është se e do këtë titull. Ajo që e karakterizon atë nuk janë pretendimet, por pragmatizmi, mendon Kay-Alexander Scholz. Mjeti më i mirë kundër populizmit dhe thjeshtëzimit në politikë është t

MODEL SUKSESI: ANGELA MERKEL
  • 2017-06-11

MODEL SUKSESI: ANGELA MERKEL

Gjithnjë e më shpesh, Angela Merkeli emërtohet si liderja e botës së lirë. Por ajo nuk është se e do këtë titull. Ajo që e karakterizon atë nuk janë pretendimet, por pragmatizmi, mendon Kay-Alexander Scholz. Mjeti më i mirë kundër populizmit dhe thjeshtëzimit në politikë është t