Rezultate te kerkimit per termin: +Meksikani

Meta: total 173 / total_found 173 / time 0.000 / keyword[0] meksikani / docs[0] 173 / hits[0] 188 /
No Pic available
  • 2017-03-29

Meksikani më i shëndoshë përpara sfidës jetike, ja çfarë e pret

Mbipesha problem i madh për Juan Pedro Franco Salasin, i cili besohet të jetë meksikani më i shëndoshë. Ai ka vendosur të bëjë operacion në stomak që do ta ndihmonte me humbjen e kilogramëve të tepërt. Por para operacionit, atij i duhej të humbte 175+ kilogramë që të ishte në gjen

Bill Gates, sërish njeriu më i pasur në botë. Pasuria e Trump në krizë
  • 2017-03-22

Bill Gates, sërish njeriu më i pasur në botë. Pasuria e Trump në krizë

Revista prestigjioze Forbes ka publikuar listën e përvitshme të njerëzve më të pasur në botë. Lista udhëhiqet për të katërtin vit radhazi nga Bill Gates, bashkëthemeluesi i Microsoftit. Forbes vlerëson se Bill Gates ka një pasuri që arrin vlerën e 86 miliardë dollarëve, me miliard

Dueli i Vitit, Krasniqi përballë Abraham
  • 2017-02-24

Dueli i Vitit, Krasniqi përballë Abraham

Zyrtarizohet sfida e radhës për boksierin shqiptar, i cili do të ndeshet në një duel prestigjioz pasi 29-vjeçari i lindur në Junik sfidon tre herë kampionin e botës. Zyrtarizmi i kësaj sfide Haxhi Krasniqi kundër Arthur Abraham,  ka tërhequr vëmendjen e opinionit sportiv në Gjermani,

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit
  • 2017-02-21

Bajern Leverkusen sfidon Atleticon dhe tabune e kualifikimit

p styletext-align justifyBajern Leverkusen pret nenkampionet e Evropes Atletico Madridin me objektivin per te thyer tabune e 18-ave ku sjane kualifikuar asnjehere deri tani qe kur Champions League eshte me formatin e ri Madje ne kete faze kane pesuar humbje prej atyre te paharrueshmevebrbr p stylete

Bundesliga Bayer Leverkusen fiton ne Augsburg
  • 2017-02-18

Bundesliga Bayer Leverkusen fiton ne Augsburg

brbrTest pozitiv per Bayer Leverkusen ne prag te sfides ne Champions kunder nenkampioneve te Europes Atletiko Madrid Ne javen e 21 te Bundesliges te ashtuquajturit aspirinat fituan ne fushen e Augsburg 3-1 Miqte e mbyllen pjesen e pare ne avantazh te dy golave pas rrjetave te Belarabi dhe Chicharit

Napoli e PSG fitojne provat gjenerale
  • 2017-02-11

Napoli e PSG fitojne provat gjenerale

p styletext-align justifyNapoli realizon me sukses proven gjenerale te Champions Leagues ku te merkuren ne mbremje e pret nje Bernabeu plot dhe Reali i Madridit Ne ndeshjen e vlefshme per javen e 24 te serise A ne San Paolo Xhenoa rezistoi por jo me shume se 50 minuta Pas nje pjese te pare pa gola i

Briken Calja i 6-ti në  Olimpiadë
  • 2016-08-10

Briken Calja i 6-ti në Olimpiadë

Një paraqitje mjaft pozitive, e tillë mund të cilësohet performanca e Briken Caljës në Lojërat Olimpike të Rio de Zhaneiros. 25- vjeçari e mbylli konkurimin në vendin e 6-të duke ngritur në dygarësh 326 kg. Ky ishte rezultati i dytë më i mirë në historinë e sportit shqiptar në nj