Rezultate te kerkimit per termin: +Meksike

Meta: total 761 / total_found 761 / time 0.000 / keyword[0] meksike / docs[0] 761 / hits[0] 922 /
Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem
  • 2017-02-14

Rexhep Qosja Bashkimi i shqiptareve i pashmangshem

p styletext-align justifyIntervista e plote e Profesor Rexhep Qosja dhene gazetares Rudina Xhunga per Dritare ne Vizion Plusbrbr p styletext-align justifyProfesor Qosja cfare do te thote shkembim territoresh per Shqiperine Kosoven Mitrovicen Preshevenbrbr p styletext-align justifyUne mund te them se

El Chapo ekstradohet ne SHBA
  • 2017-01-20

El Chapo ekstradohet ne SHBA

p styletext-align justifyBaroni meksikan i droges Joakin Guzman i njohur si 8220El Chapo8221 eshte ekstraduar ne Shtetet e Bashkuara njoftoi qeveria e Meksikes Ai mberriti ne Nju Jork me nje fluturim te nisur nga Ciudad Juarez Guzman i cili perballet me burgim te perjetshem kerkohet nga autoritetet

No Pic available
  • 2017-01-05

Agim Hushi sulmon ashpër ministren e Kumbaro: Tenderët e saj qindra milionëshe

Tenori i njohur shqiptar, Agim Hushi thotë se është në prag të dy vendimeve për të qëndruar në Shqipëri apo për tu larguar sërish jashtë saj. Hushi, në një shkrim të gjatë të publikuar në Facebook, thotë se në vend të mirënjohjes ka marrë në vendin e tij harresën dhe thotë

Kourtney Kardashian dhe  Scott Disick perseri jo bashke
  • 2016-12-02

Kourtney Kardashian dhe Scott Disick perseri jo bashke

var fbShare url httpvizionplusalkourtney-kardashian-dhe-scott-disick-perseri-jo-bashkesize smallbrbrTe bashkuar te ndare dhe te bashkuar serisht Kourtney Kardashian dhe Scott Disick duket se nuk do te reshtin kurre se provuari per ta bere marredhenien e tyre te funksionoje Burime te shumta kane kon

Fidel Kastro nje jete ne revolucion
  • 2016-11-26

Fidel Kastro nje jete ne revolucion

var fbShare url httpvizionplusalfidel-kastro-nje-jete-ne-revolucionsize smallbrbrNjeriu qe i ndryshoi historine kubes lindi ne 13 gusht 1926 Fidel Kastro ishte djali i ngel Castro nje pronar fabrike sheqeri qe e kishte me gruan e dyte Lina Ruz Gonzalez Qe femije ai u edukua me kulture kristiane gje

No Pic available
  • 2016-10-26

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA takon Presidentin e Meksikës, Nieto

Më datë 24 tetor 2016, Ambasadorja e Republikës së Shqipërisë në Uashington DC, znj. Floreta Faber, i paraqiti letrat kredenciale Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Meksikës, Enrique Peña Nieto, ku ajo shërben gjithashtu si Ambasadore jo rezidente. Ceremonia e akreditimit te 20 amb

A po rrëshqasim në një model meksikan?!
  • 2016-09-19

A po rrëshqasim në një model meksikan?!

Nga Ben Andoni Duket se pakkujt i bën më përshtypje përhapja e cannabis sativa-s në Shqipëri, kjo, sa i përket masivitetit, organizimit dhe forcës së gjallë që merret me të. Politikanët shqiptarë, të etur në gjetjen e mënyrave dhe mjeteve për të vazhduar pafundësisht pushtetin