Rezultate te kerkimit per termin: +Meksiko +City

Meta: total 44 / total_found 44 / time 0.000 / keyword[0] meksiko / docs[0] 501 / hits[0] 611 / keyword[1] city / docs[1] 8014 / hits[1] 13296 /
Tmerrohen pasagjerët në avion, gjarpri helmues shfaqet mbi kokat e tyre |VIDEO
  • 2016-11-08

Tmerrohen pasagjerët në avion, gjarpri helmues shfaqet mbi kokat e tyre |VIDEO

Transmetuar më 08.11.2016 - 12:45 Momente të tmerrshme kanë qenë ato që kanë përjetuar pasagjerët që po udhëtonin me avion për Meksiko City. Papritur një gjarpër u shfaq mbi kokat e tyre duke

No Pic available
  • 2016-11-07

Gjarpërinj në avion! Pasagjerët tmerrohen nga skena që shohin

Pasagjerët të cilën po fluturonin për në Meksiko City kanë përjetuar një skenë horrori si nëpër filma kur një gjarpër u shfaq brenda avionit. Fotografitë e frikshme tregojnë gjarprin helmues teksa varet në tavanin e mjetet ajror. Pasagjerët e tmerruar nuk mund të rrinin ta kapnin k

As i gjallë as i varrosur, sot kujtohen të zhdukurit
  • 2016-08-31

As i gjallë as i varrosur, sot kujtohen të zhdukurit

Sot është dita ndërkombëtarë e të zhdukurve. Në Kolumbi një grup qytetarësh morën pjesë në aktivitetin organizuar për këtë ditë në Bogota. Njerëzit mbulojnë gjysmën e trupit me dhe vendosin lule Foto/ Epa/Leonardo Muñoz Në Meksikë u mbajt një koncert për 43 studentët e zhdu

PERGAMENA QË MBËSHTJELL LEGJENDËN E  OLIMPIADAVE
  • 2016-08-06

PERGAMENA QË MBËSHTJELL LEGJENDËN E OLIMPIADAVE

Bajram Peçi Olimpiada, qysh nga ngjizja e lashtë, sportive e mistiko-fetare, është kuptuar pa shumë ndryshime e ka mbërritur deri në ditët tona si simbol i kërkesës për të vendosur paqe në njerëz e popuj. Lindi si një veprim i veçantë, art sportiv, u rrit si një flakë shpërthyese

No Pic available
  • 2016-06-17

Konsujt e Nderit mblidhen në Romë, Presidenti Nieto porosi për të bashkëpunuar me Tiranën

Në ambientet e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Meksikës në Romë, u mbajt konferenca e konsujve të Nderit të Meksikës, të Shqipërisë, Italisë, Maltës, dhe San Marino. Ambasadori i emëruar rishtazi në Itali, Juan Jose Guerra Abud, mikpriti Konsullin e Nderit të Meksikës në S

Historike Kosova ne FIF
  • 2016-05-14

Historike Kosova ne FIF

brbrKosova dhe ne menyre te vecante sporti i saj arrijne tjeter sukses te jashtezakonshem Federata e Futbollit eshte anetare me te drejta te plota ne FIFA nje arritje historike qe i hap dyert pjesemarrjes ne eliminatoret per kupen e botes Rusi 2018 Kongresi i 66 I FIFA-s i mbajtur ne Meksiko City vo

No Pic available
  • 2016-05-13

Kosova anëtarësohet në FIFA

Kosova është bërë zyrtarisht edhe anëtare e FIFA-s. Votimi i zhvillua pak momente më parë në Meksiko City. Me shumicë votash, Kosova bëhet anëtare e familjes botërore të futbollit. “Kjo është një datë shumë e rëndësishme për futbollin e Kosovës”, tha Fadil Vokrri, k