Rezultate te kerkimit per termin: +Meksiko +Siti

Meta: total 88 / total_found 88 / time 0.000 / keyword[0] meksiko / docs[0] 501 / hits[0] 611 / keyword[1] siti / docs[1] 3562 / hits[1] 5264 /
Merkel në Meksikë: Muret nuk e zgjidhin problemin e emigrimit
  • 2017-06-11

Merkel në Meksikë: Muret nuk e zgjidhin problemin e emigrimit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, gjatë një vizite në Meksiko Siti, tha se ndërtimi i mureve nuk i zgjidh problemet që shkakton migrimi. Merkel nuk e përmendi presidentin amerikan, Donlad Trump, i cili është zotuar se do të ngrejë një barrierë përgjatë kufirit SHBA-Meksikë. Merkel t

Fotot rrënqethëse nga momentet e ekzorcizmit me të pushtuarit në Meksikë
  • 2017-04-01

Fotot rrënqethëse nga momentet e ekzorcizmit me të pushtuarit në Meksikë

Këto imazhe tregojnë momentet rrënqethëse nga ceremonia e ekzorcizmit ndaj personave të cilët konsiderohen si të pushtuar nga demonët. Fotografitë janë bërë në Kishën e Roman Catholic në Meksiko Siti, Meksikë, shkruan The Sun. Imazhet shafqin priftërinjtë si dhe ekzorcistët t

Ndotja akustike, 10 qytetet më të zhurmshme dhe 10 më të qeta
  • 2017-03-16

Ndotja akustike, 10 qytetet më të zhurmshme dhe 10 më të qeta

Sipas një studimi gjerman, me më shumë se 200 mijë teste të kryera në 10 qytete ndërkombëtare, zhurma urbane po rrezikon dëgjimin tonë Buenos Aires Jetojmë në një botë gjithnjë e më të zhurmshme. Ndotja akustike, e pranishme në metropolet e mëdha dhe jo vetëm, po arrin në nivele

Ja si duken qytetet e botës nga qielli
  • 2017-02-15

Ja si duken qytetet e botës nga qielli

Kur ecni qyteteve dhe merrni fotografi nga pamjet që ju dëshironi, shpesh nuk e mendoni se si duken ato vende nga lartë. Këto pikëpamje ajrore janë krejtësisht interesante dhe të na lejojnë të vlerësojmë arkitekturën e këtyre qyteteve nga një kënd tjetër. Ekipi rus AirPano ka bërë

Meksikë, shqiptari tenton arratinë; godet agjenten me makinë (Video)
  • 2017-02-09

Meksikë, shqiptari tenton arratinë; godet agjenten me makinë (Video)

Tentativa për të shmangur bllokimin e makinës nga policia i ka kushtuar shtrenjtë një shqiptari, i cili për të mos iu bindur urdhërit ka aksidentuar rëndë një punonjëse policie dhe ka tentuar të largohet. Mediat meksikane kanë publikuar lajmin bashkë me një video nga momenti i akside

Çmenduria e shqiptarit në Meksikë, vë para agjenten e policisë me makinë pse e ndaloi
  • 2017-02-09

Çmenduria e shqiptarit në Meksikë, vë para agjenten e policisë me makinë pse e ndaloi

Tentativa për të shmangur bllokimin e makinës nga policia i ka kushtuar shtrenjtë një shqiptari, i cili për të mos iu bindur urdhërit ka aksidentuar rëndë një punonjëse policie dhe ka tentuar të largohet. Mediat meksikane kanë publikuar lajmin bashkë me një video nga momenti i ak

No Pic available
  • 2017-01-28

Njeriu më i pasur i Meksikës: Mos u trembni nga Trump, është vetëm një negociator dinak

Miliarderi meksikan i telekomunikacionit, Carlos Slim kërkon të sigurojë bashkatdhetarët e tij që presidenti amerikan, Donald Trump nuk është një Terminator, por vetëm një negociator dinak. Personi më i pasur i Meksikës deklaroi dje se vendi i tij është në një pozitë të fortë, mes