Rezultate te kerkimit per termin: +Mema

Meta: total 1000 / total_found 2741 / time 0.001 / keyword[0] mema / docs[0] 2741 / hits[0] 4631 /
Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)
  • 2019-04-04

Furtunë në polici! Ardi Veliu shkarkon 14 shefa komisariatesh (EMRAT)

Një furtunë e vërtetë ka prekur Policinë e Shtetit, pasi drejtori Ardi Veliu ka firmosur ndryshimin e 20 shefave të komisariateve në rrethe dhe kryeqytet. Raportohet se ndryshime janë bërë në komisariatet Elbasan, Durrës, Fier, Dibër, Vlorë, Kuçovë, Peqin etj… Ndryshimet në Po

Mema me tone të ashpra: Kush sulmon Tiranën do e pësojë keq!
  • 2019-04-02

Mema me tone të ashpra: Kush sulmon Tiranën do e pësojë keq!

Trajneri i Tiranës do të jetë në stol në sfidën e kthimit ndaj Laçit në Kupën e Shqipërisë pasi ka shlyer gjysmën e dënimit dhe pjesën tjetër klubi bardheblu e ka paguar me gjobë. Laçi-Tirana është një sfidë që rikthehet vetëm 4 ditë pas ngjarjeve të shëmtuara që ndodhën

Në vitin 2000 çoi Berishën në polici, ja kush është kryepolici i ri i Shkodrës (Detaje+Foto)
  • 2019-03-31

Në vitin 2000 çoi Berishën në polici, ja kush është kryepolici i ri i Shkodrës (Detaje+Foto)

Niko Brahimaj, u emërua këtë të shtunë drejtor i Policisë së Shkodrës në një situatë jo të zakontë në kryeqendrën e Veriut. Vetëm ditën e sotme dy vëllezër u vranë në një atentat mafioz në pragun e shtëpisë së tyre në lagjen Guerile. Mbi 10 të ekzekutuar në 8 muaj vetë

Tirana nderon Ali Memën, tifozë e lojtarë përlotin të birin në tribunë (Foto)
  • 2019-03-31

Tirana nderon Ali Memën, tifozë e lojtarë përlotin të birin në tribunë (Foto)

Të gjitha ndeshjet e Superiores këtë javë nisën me një minutë heshtje, në nderim të kujtimit të legjendës së futbollit shqiptar, Ali Mema, i cili u nda nga jeta para dy ditëve. Në prag të ndeshjes së sotme mes Tiranës dhe Laçit, në stadiumin Selman Stërmasi, futbollistët, por e

Lamtumirë legjendë! Përcillet në banesën e fundit Ali Mema
  • 2019-03-27

Lamtumirë legjendë! Përcillet në banesën e fundit Ali Mema

Lamtumirë legjendë! Klubi i Tiranës i dha lamtumirën e fundit Ali Memës, njeriut që arriti suksese të mëdha si futbollist dhe trajner me skuadrën e tij të zemrës. Në stadiumin Selman Stërmasi u zhvilluan homazhet në nder të legjendës bardheblu i cili u nda nga jeta një ditë më pa

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Ali Mema
  • 2019-03-26

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Ali Mema

Futbolli shqiptar është në zi, pasi është mësuar pak më parë se ish futbollisti i njohur i Tiranës dhe Kombëtares Shqiptare, Ali Mema është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Ali Mema vjen nga dinastia Mema, një familje që ka nxjerrë dis

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë
  • 2019-03-25

Euro2020/ Shqipëria për fitore në Andora, Dardanët për historinë në Prishtinë

Ende pa u shëruar plagët e asaj humbjeje me pasoja në Loro Boriçi ndaj Turqisë, që presupozohej skuadra për tu lënë pas për ëndrrën Europian, Shqipëria do të zbresë sërish në fushë, këtë herë me një kundërshtare modeste përballë, Andorrën, që më shumë se një pengesë n