Rezultate te kerkimit per termin: +Memaliaj

Total: 1778
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.861Z

Memaliaj, protestë kundër Reformës Territoriale

MEMALIAJ- Banorët në Memaliaj kanë organizuar një protestë për Reformën Territoriale. Shkak kryesor për këtë protestë janë bërë 2 variantet e kësaj reforme, të cilat parashikojnë bashkimin e Memaliajt me Tepelenën. Në këtë protestë banorët janë shprehur se kjo është protes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.300Z

Memaliaj tërhiqet nga kampionati

Memaliaj, skuadra që merr pjesë në Kategorinë e Dytë, Grupi i Jugut, mund të mos i luajë ndeshjet e fundit. Kryetari i Bashkisë së ish-qyteti minator jugor, Pëllumb Bodeci, njëherësh edhe president i skuadrës deklaroi tërheqjen e skuadrës pas barazimit 1-1 me Butrintin e Sarandës.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.673Z

Legjenda e Dedgjonit nga Memaliaj!

Nga Edmond Ismailati, New York City Memaliaj dhe rrethinat e saj janë të populluara popullorçe me toponime. Një nga këto është edhe vendi që quhet varri i Bizdrenit e cila lidhet me legjendën e Dedgjonit. Shumë pak memaliotë kanë dëgjuar për këtë, disa e kanë të mjegullt, dhe shum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.531Z

Memaliaj qyteza me dy histori

Nga Telnis Skuqi ATSH - Dikur ishte nje qytet qe lulezonte ndersa sot po tretet me shpejtesi si kripa e detit Papunesia eshte 30-35 perqind Numri i perfituesve te ndihmes ekonomike shkon mbi 300 nga 1500 familje qe jetojne ne qytetin e Memaliaj me siperfaqe prej 85 hektare Kater dite me pare mema

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.380Z

Java 20, Turbina – Memaliaj 1-1

www.albania-sport.com - Turbina dhe Memaliaj ndanë nga një pikë në barazimin 1-1 midis tyre në ndeshjen e zhvilluar në “Ruzhdi Bizhuta” të Elbasanit. Për ekipin e Sinan Bardhit shënoi Sula (55’), ndërkohë që për Memaliajn goli i barazimit mban firmën e Heklan Jaupit (70’). N

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama