Rezultate te kerkimit per termin: +Memo

Meta: total 725 / total_found 725 / time 0.000 / keyword[0] memo / docs[0] 725 / hits[0] 1074 /
No Pic available
  • 2017-06-22

Nuk më lini të vishem si dua, vij në punë me fustan

Një i ri ndërmori një veprim sfidues duke shkuar në punë me pantallona të shkurtra, por kompania e ktheu mbrapsht. 20 vjeçari britanik Joey Barge, nga Buckinghamshire, për shkak të të nxehtit vendosi të protestonte kundër kodit të veshjes. Kompania e cilësoi të papërshtatshme veshjen

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b

No Pic available
  • 2017-06-19

Pjesëmarrja në fushatë, Ministria e Brendshme: Memo Çela ka dalë në pension

Në media sot u përhap lajmi se Memo Çela, shefi i SHKB në Ministrinë e Brendshme ka bërë fushatë për Partinë Socialiste. Por Ministria e Punëve të Brendshme sqaron Memo Çela nuk është pjesë e Shërbimit të Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave Lidhur me lajmin e publikuar në disa

No Pic available
  • 2017-06-18

Shefi i SHKB-së i bindet thirrjes së Ramës, fushatë për PS

Nëse oficerët e policisë dalin në fushate elektorale dhe shkelin ligjin, institucioni që nis hetimin për ta është SHKB-ja. Sot në Vorë, në zbatim të thirrjes së Kryeministrit Rama, shefi i SHKB në Ministrinë e Brendshme, Memo Çela, ka hequr kapelën e policit dhe ka vënë atë të P

No Pic available
  • 2017-06-13

Kërtusha: Të shkarkohet Sekretarja e Përgjithshme e Min. së Çështjes Sociale

Pas ministrave së Drejtësisë dhe të Arsimit, edhe ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha i ka kërkuar Departamentit të Administratës Publike nisjen e procedurave për largimin nga shërbimi civil të Luneda Sufalit, Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Mirëqen

No Pic available
  • 2017-06-13

Kërtusha: Të shkarkohet Sekretarja e Përgjithshme e MMS

Pas ministrave së Drejtësisë dhe të Arsimit, edhe ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha i ka kërkuar Departamentit të Administratës Publike nisjen e procedurave për largimin nga shërbimi civil të Luneda Sufalit, Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Mirëqen

No Pic available
  • 2017-06-08

Ish-shefi i FBI hollësi befasuese për pesë biseda me Presidentin Trump

Drejtori i shkarkuar i FBI-së, James Comey do t’i deklarojë sot Komisionit të Senatit për Çështjet e Zbulimit se Presidenti Donald Trump i ka kërkuar atij besnikëri gjatë bisedave që të dy ata kanë patur në Shtëpinë e Bardhë lidhur me hetimet e kësaj agjencie për disa zyrtar