Rezultate te kerkimit per termin: +Menaxhim +Transporti

Meta: total 94 / total_found 94 / time 0.027 / keyword[0] menaxhim / docs[0] 3013 / hits[0] 3871 / keyword[1] transporti / docs[1] 5687 / hits[1] 7050 /
Banka Botërore kundër koncesioneve në Shëndetësi
  • 2015-03-23

Banka Botërore kundër koncesioneve në Shëndetësi

Tiranë - Banka Botërore e ka këshilluar qeverinë që të bëjë kujdes me nismën që ka marrë për të zhvilluar koncesionet me partneritet publik-privat në disa shërbime publike. Në këndvështrimin e Bankës Botërore, Shqipëria është një vend me një potencial të jashtëzakonshëm

BE jep 17 mln euro për shtatë projekte
  • 2014-11-28

BE jep 17 mln euro për shtatë projekte

Tiranë - Shqipëria do të marrë një fond prej 17.8 milionë euro nga Bashkimi Evropian në kuadër të Financimit IPA 2013, fonde që jepen për vendet aspirante për anëtarësim në BE. Marrëveshja u nënshkrua sot në ambientet e Ministrisë së Integrimit Evropian, nga ministrja Klajda Gjo

Pas mesnatës, 77 deputetë të shumicës votuan pro buxhetit 2015, nuk munguan kritikat
  • 2014-11-18

Pas mesnatës, 77 deputetë të shumicës votuan pro buxhetit 2015, nuk munguan kritikat

TIRANE - Pas 12 orë diskutimesh, deputetët e mazhorancës kanë miratuar të vetëm në parim (me 77 vota pro) buxhetin e vitit të ardhshëm dhe paketën fiskale që e shoqëron. Në mungesë të opozitës, kritikat për draftin i bënë disa nga deputetët socialistë. Duke folur në emër të g

Sezoni turistik, Qeveria plan transformues masash
  • 2014-09-28

Sezoni turistik, Qeveria plan transformues masash

Fjala e kryeministrit Rama në prezantimin publik të masave të qeverisë për çeljen dhe mbarëvajtjen e sezonit turistik: Përshëndetje të gjithëve! Jam i surprizuar dhe i kënaqur nga paraqitja shumë modeste, që ministrat e përfshirë në këtë plan të madh që vihet në lëvizje për

No Pic available
  • 2014-05-26

Reforma arsimore, domosdoshmëri objektive apo objektiv i politikës?!

Në Shqipëri të gjithë bien dakord mbi domosdoshmërinë e realizimit të një reforme të plotë në arsim. Çdo qeveri është përpjekur të tregojë se ka pasur arsimin prioritet dhe sfidë të programit të saj

Shqipëri- Kosovë: Nënshkruhen marrëveshjet për heqjen e tatimit të dyfishtë dhe tvsh
  • 2014-03-29

Shqipëri- Kosovë: Nënshkruhen marrëveshjet për heqjen e tatimit të dyfishtë dhe tvsh

Shqipëria dhe Kosova kanë nënshkruar dy marrëveshje, atë të heqjes së TSH-së dhe taksimit të dyfishtë. Marrëveshjet u nënshkruan nga ministrat e Financave të dy vendeve Shkëlqim Cani dhe Besim Beqaj. Ne sot bëmë nënshkrimin e marrëveshjes për eliminimin e taksimit të dyfisht

Buxheti i ri, qeveria shkurtime  masive në investime dhe shpenzime
  • 2013-10-24

Buxheti i ri, qeveria shkurtime masive në investime dhe shpenzime

Financat publike  Sot debati maratonë në Parlament. PD regjistron 56 diskutues BLEDAR HOTI Mazhoranca dhe opozita pritet të përplasen sot për aktin e qeverisë që rishikon buxhetin e shtetit të vitit 2013. Seanca e sotme pritet të jetë maratonë ku parashikohet një debat për rreth 20 or