Rezultate te kerkimit per termin: +Menaxhim +Turizmi

Meta: total 88 / total_found 88 / time 0.000 / keyword[0] menaxhim / docs[0] 2959 / hits[0] 3811 / keyword[1] turizmi / docs[1] 5086 / hits[1] 7375 /
Nezir Rizvani: Punën si kryebashkiak do ta nis me zgjidhjen e problemeve më emergjente të qytetarëve
  • 2015-06-02

Nezir Rizvani: Punën si kryebashkiak do ta nis me zgjidhjen e problemeve më emergjente të qytetarëve

Kandidati i "Aleancës për Punë dhe Dinjitet" në Bashkinë e Matit, intervistë për Gazetën "55": "Alternativa jonë, punë dhe mirëqenie - jo fasada" Nezir Rizvani është kandidati i Partisë Demokratike dhe koalicionit "Aleanca për Punë dhe Dinjitet", në Bashkinë e Matit i cili ka

Kasëm Mahmutaj: Bashkia do të jetë shtëpia e të gjithë qytetarëve
  • 2015-04-27

Kasëm Mahmutaj: Bashkia do të jetë shtëpia e të gjithë qytetarëve

Flet kandidati i PD-së Berat: Me Rilindjen, qytetarët kanë humbur shpresën për të ndërtuar të ardhmen Turizmi, bujqësia, infrastruktura, punësimi, arti, kultura dhe sporti janë vetëm disa prej shtyllave të platformës së tij elektorale. Beson te fitorja, te ndryshimi jo te st

Sejko ne Kuvend Hotel Dajti u ble per deficitin e Qeverise
  • 2014-12-25

Sejko ne Kuvend Hotel Dajti u ble per deficitin e Qeverise

e Merkure 24 Dhjetor 20142145 pm p classwp-caption-textSejko gjate raportimit ne Komisionin e EkonomiseSSSAbrASSI dekretuari nga Presidenti per Guvernator i Bankes se Shqiperise Genti Sejko ka raportuar dje ne Komisionin e Ekonomise por per pozicionin e anetarit te Keshillit te

Sezoni turistik, Qeveria plan transformues masash
  • 2014-09-28

Sezoni turistik, Qeveria plan transformues masash

Fjala e kryeministrit Rama në prezantimin publik të masave të qeverisë për çeljen dhe mbarëvajtjen e sezonit turistik: Përshëndetje të gjithëve! Jam i surprizuar dhe i kënaqur nga paraqitja shumë modeste, që ministrat e përfshirë në këtë plan të madh që vihet në lëvizje për

Zëvendësministri i Turizmit  Vendorët, pengesë për modelin  e ri të administrimit të bregdetit
  • 2014-08-14

Zëvendësministri i Turizmit Vendorët, pengesë për modelin e ri të administrimit të bregdetit

Dalipi: Beteja në lidhje me kriteret e masat për sezonin turistik veror Ilda Hoxha   Në një intervistë për gazetën Shqip, zëvendësministri i Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Alfred Dalipi, tregon për betejën institucionale me njësitë vendore për menaxhimin e plazheve. Ndër të tjera sh

No Pic available
  • 2014-08-01

Universitetet, MAS do 12 mijë kuota më pak se vjet, shpërndarja për çdo degë

TIRANE - Reduktohen me 12 mijë, kuotat e pranimit në universitetet publike në krahasim me vitin e shkuar. Ministria e Arsimit dhe Sportit ka propozuar rreth 19 mijë kuota për vitin e ri akademik 2014-2015, ndërsa vjet ishin 31 mijë kuota. Reduktim të kuotave,

No Pic available
  • 2014-07-30

EKSKURSIONET PËRTEJ LOKALIZMAVE

ARBËR ZAIMI Rrugës nga Prishtina për Tiranë po shfletoja autobiografinë e Petro Markos, së cilës himarjoti i ka dhënë formën e një vetinterviste, apo të një dialogu të gjatë me vetveten. Duke kaluar kufirin e padukshëm te radha e dukshme e doganës, ndërkohë që para nesh ishin dis