Rezultate te kerkimit per termin: +Mendja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.583Z

Mendja dhe Intelekti

Astrit Lulushi Filantropia bën shumë për shkencën. Kudo në botë, vetëm fondacionet, pa përfshirë individë, i dhurojnë shkencës, teknologjisë e mjekësisë me miliarda dollarë. Krahas fondeve, edhe thirrjet, kërkesat, fjalët ngushëlluese, lutjet për të ndihmuar persona të goditur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.486Z

VIDEO/ Këtij shoferi i ikën mendja, bllokon gjithë trafikun

Kjo video tregon sherrin midis dy shoferëve ën një autostradë të Floridës. Drejtuesi i një BMW-je i afrohet një kamionçine dhe qëllon me grusht xhamin duke e thyer atë. Sulmi i tij u ndërpre kur drejtuesi i makinës së dëmtuar, hap derën me forcë dhe del për tu përleshur. Por a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:08.317Z

VIDEO LAJM/ Çfarë i thoshte mendja këtij këngëtari?

Zakonisht këngëtarët që bëjnë zhytje mbi fansat, e bëjnë këtë nga një lartësi e ulët. Por ky këngëtar i muzikës rap shkoi shumë larg, kur kërceu mbi fansat nga një lartësi prej 12 metrash. George Watsky, 27 vjeç, u hodh mbi turmën, pasi i pyeti fillimisht njerëzit nëse do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:40.244Z

FOTOT/ Një shtëpi kaq befasuese aty ku nuk ta pret mendja

Një arkitekt i njohur në Britaninë e Madhe bleu një tokë djerrinë në periferitë e Londrës për vetëm 70 mijë sterlina. Por tani Marcus Lee ka ndërtuar aty një shtëpi të mahnitshme, e cila ka dalë në shitje për plot 2.25 milionë sterlina. Ai shpenzoi 330 mijë sterlina për të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:55.177Z

P.Diddy-t duket se i paska shkuar mendja keq

Share Një mogul i hip- hopit si P.Diddy ka shumë gjëra për të bërë dhe pak kohë. Ditën e ndarjes së çmimeve Golden Globes, ai u desh të përgjigjej në telefon, por mesa duket biseda ishte shumë e rëndësishme sa ai harroi të vishte pantallonat përpara se të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.631Z

Mendja mund të transferohet në kompjuter

Shkencëtarët si Stephen Hawking thonë se transferimi i vetëdijes së mendjes mund të arrihet që në vitin 2050. Njeriu mund të bëhet kështu i pavdekshëm. Fjala i pavdekshëm është përdorur që në momentin kur njeriu nisi të mendojë për vdekjen. Në vend që ta shohë pavdekësinë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.101Z

A mund të ruhet mendja e njeriut në kompjuter?

Fantashkenca – A është e mundur që njeriu ta vazhdojë jetën duke u shndërruar në dixhitale, falë ngarkimit të mendjes së tij brenda një kompjuteri? Ekspertët debatojnë për faktet dhe mitet Njerëzit kanë ëndërruar gjithnjë që të shkojnë përtej kufizimeve trupore,

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama