Rezultate te kerkimit per termin: +Meng

Meta: total 103 / total_found 103 / time 0.000 / keyword[0] meng / docs[0] 103 / hits[0] 148 /
No Pic available
  • 2017-05-31

Bregu: 53 mijë gra e vajza pa punë, ky është realiteti

Ish-ministrja e Integrimit Majlinda Bregu ka ngritur shqetësimin e papunësisë në vend, kryesisht për gratë dhe vajzat. Bregu shkruan se janë 53 mijë vajza e gra të cilat kërkojnë punë në Shqipëri.  Sipas saj ky është realiteti dhe jo ai i mitingjeve me të rinjtë. Reagimi i Maj

Për herë të parë në krye të INTERPOL-it, një shtetas kinez
  • 2016-11-11

Për herë të parë në krye të INTERPOL-it, një shtetas kinez

Për herë të parë një zyrtar i lartë kinez është zgjedhur në krye të INTERPOL-it. Zëvendësministri i sigurisë publike, Meng Hongwei, u zgjodh sot, shef i ri i organizatës globale të policisë në asamblenë e përgjithshme në ishullin Bali të Indonezisë. Emërimi i Mengut ka shkak

No Pic available
  • 2016-11-10

Interpoli zgjedh zyrtarin kinez shef të ri

Për herë të parë një zyrtar i lartë kinez është zgjedhur në krye të INTERPOL-it. Zëvendësministri i sigurisë publike, Meng Hongwei, u zgjodh më 10 nëntor, shef i ri i organizatës globale të policisë në asamblenë e përgjithshme në ishullin Bali të Indonezisë. Emërimi i Mengut

Elbasan, arrestohen dy persona me kartëmonedhë false
  • 2016-11-04

Elbasan, arrestohen dy persona me kartëmonedhë false

Foto ilustruese Policia e Elbasanit ka finalizuar me sukses operacionin e koduar Kartëmonedha, duke sekuestruar një kartëmonedhë 50 euroshe dhe ndaluar dy shtetas. Klaus  Sejdi, 34 vjeç, banues në Elbasan Gentian  Saliaj, 44 vjeç, banues në Elbasan Këta shtetas, u ndaluan nga efektivat e

Përmbytjet në Laç, Basha: Qeveria ka braktisur qytetarët
  • 2016-10-11

Përmbytjet në Laç, Basha: Qeveria ka braktisur qytetarët

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka reaguar pas përmbytjeve mbrëmjen e djeshme në Laç, ku humbi jetën nga reshjet e dendura dhe një 48-vjeçar. Kryedemokrati ka akuzuar qeverinë, e cila sipas tij, me mungesën e investimeve në këto zona, ka lënë në mëshirë të fatit qytetarët. Ndërkohë

No Pic available
  • 2016-08-09

Fotogaleri: Mos u dekurajoni edhe ju që shisni pula të pjekura

Gazeta britanike "Independent" solli para një jave një artikull pozitiv për kuzhinën shqiptare. Gazeta shkruante për një revolucion kulinar. Më saktë mbi një lëvizje kulinare të disa shefave të rinj, me diploma gatimi nga shkolla perendimore dhe me përvoja të huaja, të cilët po u kt

Kur smartphoni të bën të shtosh në peshë
  • 2016-08-02

Kur smartphoni të bën të shtosh në peshë

Kërkuesja Aradhna Krishna e Michigan’s Ross School of Business bashkë me Hao Shen dhe Meng Zhang të Chinese University të Hong Kong-ut, zbuluan se të zgjedhësh çfarë të hash duke prekur me duar nëpër tabletat dhe smartphone-t është i dëmshëm për shëndetin Më thuaj si e bën