Rezultate te kerkimit per termin: +Menjher

Meta: total 796 / total_found 796 / time 0.000 / keyword[0] menjher / docs[0] 796 / hits[0] 917 /
No Pic available
  • 2016-12-24

Rama i parë me sytë e një bashkëfajtori

Nga Andi Bushati Koço Kokëdhima ka kryer edhe publikisht divorcin përfundimtar me Edi Ramën. Me fjalimin e fortë, këtë të premte, në asmblenë kombëtare, ai i ka dhënë fund një miqësie afro 20 vjeçare, që kish ushqyer sa zili të tejskajshme, po aq edhe fantazi të shfrenuar. Për sh

No Pic available
  • 2016-12-03

Ndarja e re e mandateve: Tiranës i shtohen dy deputetë Durrësit një

KQZ votoi sot me 7 vota projektvendimin, Për caktimin e numrit të mandateve për çdo zonë zgjedhore të zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë të vitit 2017. Sipas ndarjes së re i hiqet një mandat Korçës, Kukësit dhe Beratit. Tiranës i  shtohen 2 mandate, Durrësit një mandat Ndarja e

No Pic available
  • 2016-08-21

PD: Dhuna ndaj votës, Edi Rama nis kërcënimin e mësuesve në Dibër me njoftim largimi

Partia Demokratike përmes deputetit Gent Strazimiri ka akuzuar kryeministrin Rama se ka nisur aksionin për të dhunuar dhe blerë votën e qytetarëve të Dibrës. Edi Rama është hedhur në aksion për të kapur, dhunuar e blerë votën e qytetarëve te Dibrës. Ai po përdor cdo mercenar e cdo

Foto/ Turqi, evakuohet Parlamenti pas alarmit për sulm
  • 2016-07-18

Foto/ Turqi, evakuohet Parlamenti pas alarmit për sulm

Të gjithë të pranishmit janë larguar nga ndërtesa e Parlamentit Turk në Ankara pas alarmit se sulmi ndaj këtij institucioni ishte i pashmangshëm, sipas raporteve të medias lokale. Parlamenti është aktualisht i bllokuar dhe u mbyll menjherë sipas raporteve. "Ne u njoftuam për një sulm,

No Pic available
  • 2016-03-09

Shnime pr librin Ëndërr amerikane t Viktor Canosinaj

Nga Albana Lifschin Librin Ëndërr amerikane t shkrimtarit t njohur Viktor Canosinaj, e prita me interes e kureshtje. Spari, sepse prekte nj tem shum t njohur pr mua dhe s dyti, sepse edhe pse autor i nj varg romanesh n atdhe pr mua prtej oqeanit ishte hera e par q lexoja nj libr prej tij. Dikur, p

Fëmijët sirianë protestojnë kundër qeverisë për mungesë ndihmash
  • 2016-03-09

Fëmijët sirianë protestojnë kundër qeverisë për mungesë ndihmash

Fëmijët sirianë kanë protestuar kundër qeverisë së Bashar al-Assad, duke kërkuar ndihma, ushqime dhe medikamente. Lufta e cila vijon prej pesë vitesh ka bërë që shumë qytetarë të mos u plotësohen nevojat minimale të jetësës, teksa një problem serioz është bërë edhe mungesa e

No Pic available
  • 2016-02-23

Shpërthim në termocentralin me gaz, një i vdekur, dhjetra të plagosur

Një shpërthim në një termocentral me gaz-natyr që ndodhet në Oxfordshire të Britanisë së Madhe, ka vrarë të paktën një person ndërkohë që dhjetëra të tjerë raportohen të lënduar. Situata mbetet ende e paqartë, por zyrtarët e policisë dhe ata të zjarrfikseve komunikojnë se b