Rezultate te kerkimit per termin: +Mentor +Sopjani

Meta: total 86 / total_found 86 / time 0.000 / keyword[0] mentor / docs[0] 2674 / hits[0] 3702 / keyword[1] sopjani / docs[1] 208 / hits[1] 356 /
Damjano Sopjani, golashënuesi që po spikat te Turbina
  • 2012-01-13

Damjano Sopjani, golashënuesi që po spikat te Turbina

Nga Elton Karaj Në 12 ndeshje ku është aktivizuar me të rinjtë e Turbinës ka shënuar 16 gola. Është kandidat për kombëtaren U-19 Skeda: Emri: Damjano Mbiemri: Sopjani Datëlindja: 7/10/1994 Vendlinja: Durrës Ndeshje me të rinjtë: 12 Gola të shënuar: 16 Ndeshje me të rriturit: 1 Po

Skandal në Laç, arbitri Jemini dhunohet masivisht
  • 2011-12-05

Skandal në Laç, arbitri Jemini dhunohet masivisht

Derbi, dhe i ke thënë të gjitha: gola, lojë sportive, grintë, por edhe dhunë e pashembullt në fund të ndeshjes. Në sfidën e djeshme Laçi-Kastrioti, ky term ka përligjur plotësisht vërtetësinë e saj, pasi përgjatë gjithë minutave të lojës në këtë ballafaqim ka pasur ritëm,

Programi Brain Gain synon uljen e trendit te ikjes se trurit nga Kosova
  • 2011-09-27

Programi Brain Gain synon uljen e trendit te ikjes se trurit nga Kosova

Mentor Sopjani 33 vjec pas studimeve bazike ne biologji dhe atyre postdiplomike ne biokimi-fiziologji ne Universitetin e Prishtines per tri vjet e gjysme studioi ne Universitetin e Tybingenit prej nga u kthye me titullin Doktor i Shkencave te Natyres. Mirepo edhe pse Gjermania ofronte nje perspekti

 Gabimet (ç)njerëzore të arbitraveRastet më flagrante në Superligë, disa prej të cilave kanë përcaktuar rezultatet e ndeshjeve. Gafat e arbitrave. 
Si do ishte renditja e vërtetë e Superligës. Vllaznia, më e favorizuara; Tirana, kampione që jav
  • 2009-05-22

 Gabimet (ç)njerëzore të arbitraveRastet më flagrante në Superligë, disa prej të cilave kanë përcaktuar rezultatet e ndeshjeve. Gafat e arbitrave. Si do ishte renditja e vërtetë e Superligës. Vllaznia, më e favorizuara; Tirana, kampione që jav

LEONARD KARAJ (PANORAMA SPORT)- Pa gabimet e arbitrave në 32 javë Superligë, Tirana do të ishte shpallur kampione, ndërsa Partizani nuk do të luftonte ende për mbijetesë. Duke iu referuar moviolave të shumta të zhvilluara në rubrikat sportive në “Ora News”, TVSH dhe ALSAT por jo vet

No Pic available
  • 2009-05-04

Dhunë dhe rrezik për jetën!!

Është një rubrikë që prej më shumë se 4 muajsh prezantohet çdo ditë të hënë te një nga faqet e aktualitetit në gazetën "Shqip". "Përtej Lajmit" është konceptuar për të tentuar zbardhjen e ngjarjes më të bujshme të kronikës së zezë për javën që "mbyllet". Për këtë shta

No Pic available
  • 2009-04-14

Gjykon edhe pse i pezulluar, Sopjani ia "fut" FSHF-së

 Në Shqipëri ndodhin nga të gjitha. Një gjyqtar i pezulluar deri në fund të sezonit, mund të gjykojë ndeshje në kampionatin e të rinjve, madje pa dijeninë e drejtuesve të federatës. Protagonisti në këtë rast është sërish arbitri Mentor Sopjani. Gjyqtari, i cili u dhunua në n

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve
  • 2009-04-14

 Sopjani e bën rrugë, tani e rrahin edhe tek moshat Degradon ndeshja Apolonia-Partizani. Prindërit futen në fushë. Loja ndërpritet në minutën e 63-të, pas golit të të kuqve

JORGIS MEMO (Panorma Sport)- Rikthehen grushtet në kampionatin e të rinjve. Këtë herë viktimë, as më pak e as më shumë, është gjyqtari Mentor Sopjani, i cili bëhet përsëri protagonist. Pas dhunës barbare në Pukë, dje Sopjani është goditur në ndeshjen Apolonia-Partizani, e vlefshm