Rezultate te kerkimit per termin: +Meq

Meta: total 1000 / total_found 15166 / time 0.007 / keyword[0] meq / docs[0] 15166 / hits[0] 18234 /
Kukës/ Kryebashkiaku ironizon Ramën: Okulist, erdhe me helikopter se nuk
  • 2019-04-07

Kukës/ Kryebashkiaku ironizon Ramën: Okulist, erdhe me helikopter se nuk

Mes tij dhe kryeministrit Edi Rama, raportet nuk janë fort të mira. Inati ka nisur të akumulohet që nga protesta e dhunshme e kuksianëve te trau i Rrugës së Kombit dhe ka arritur pikën kulmore pardje, kur Ramës iu bë pritë për të mos hyrë në kukës, mbi urën e Drinit. Duke qenë se k

Rudina Hajdari e ashpër me mazhorancën: Ftesa e PS-së për PD-në, sa për sy e faqe të ndërkombëtarëve
  • 2019-04-03

Rudina Hajdari e ashpër me mazhorancën: Ftesa e PS-së për PD-në, sa për sy e faqe të ndërkombëtarëve

Deputetja demokrate Rudina Hajdari para nisjes së fjalës së saj në Kuvend, ka kërkuar nga kolegët deputetët në sallë që të mbahen një minutë heshtje për vitkimat e 2 prillit. “Në radhë të parë meqë dje ishte 2 prilli do doja të mbanin një minutë heshtje për martirët e

Grabitja e kambistit te Barrikadat, rrëfehet skifteri: Xhoni i ra me levë dhe
  • 2019-04-01

Grabitja e kambistit te Barrikadat, rrëfehet skifteri: Xhoni i ra me levë dhe

Njëri nga tre autorët e grabitjes së 60 mijë dollarëve nga një kambistit në rrugën e Barrikadave ka rrëfyer në polici sesi u ndërtua skema e vjedhjes dhe të gjithë aktivitetin e bashkëpunëtorëve të tij. Bëhet fjalë për grabitjen e kambistit Agron Shira paraditen e së premtes 29

Akuzat për pallate në rërë, PD i nxjerr Ramës veprat Made in Gjushi (FOTO)
  • 2019-04-01

Akuzat për pallate në rërë, PD i nxjerr Ramës veprat Made in Gjushi (FOTO)

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike Jamarbër Malltezi ka postuar disa fotografi të ndërtimeve në Durrës e rrethinat e qytetit bregdetar, për tiu përgjigjur akuzave që kryeministri Edi Rama i bëri dje Kryebashkiakut demokrat të Kavajës, Isa Sakja. Rama e cilëso

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës
  • 2019-03-29

Nostalgjia e çative dhe hajateve të Tiranës

Tjegulla, qindra tjegulla, tjegulla shtëpish tiranase ngjizur në sytë e mi të fëmijërisë dhe rinisë. Tjegulla okër në të kuqe dhe kulmuar mbi ato shtëpi të përkulura nga pesha e kohës, mbi mure çerpiçi. Çati tiranase që sot gati janë zhdukur nga afresku i dikurshëm i këtij qyte

Flamur Noka do pemë që të hipë, por në BE hipin të tjerë dy këmbësha, jo deputetët
  • 2019-03-29

Flamur Noka do pemë që të hipë, por në BE hipin të tjerë dy këmbësha, jo deputetët

Kryeministri Edi Rama ironizoi nga Durrësi liderin demokrat Lulzim Basha dhe ish-deputetin Flamur Nokëa, duke thënë se Luli do biberon që të rritet ndërsa Flamuri do pemë që të hipë. “Do vijnë të thonë ndërkombëtarët, meqë po qan Luli ku e ke biberonin, të sajojë një bibe

A i dha para Albana Vokshi protestuesit? Ish-deputetja: Taulant, e di që mendjen e ke vetëm
  • 2019-03-28

A i dha para Albana Vokshi protestuesit? Ish-deputetja: Taulant, e di që mendjen e ke vetëm

Ish-deputetja demokrate Albana Vokshi ka reaguar pas akuzës së kreut të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste se PD ka paguar protestuesit që spërkatën me bojë godinën e Ministrisë së Mbrojtjes. Vokshi shkruan në facebook se Taulanti mendjen e ka vetëm te paratë, dhe se PS nuk heq