Rezultate te kerkimit per termin: +Merale +Ferati

Meta: total 9 / total_found 9 / time 0.000 / keyword[0] merale / docs[0] 12 / hits[0] 13 / keyword[1] ferati / docs[1] 732 / hits[1] 1427 /
Ish-komandantët e UÇK-së, do të kërkojnë mandate për BDI
  • 2014-03-21

Ish-komandantët e UÇK-së, do të kërkojnë mandate për BDI

Madje ky përcaktim i Ahmetit për përbërjen e listave, komentohet se BDI po paralajmëron një politikë më agresive kundrejt bllokut maqedonas që do të jetë fitues në zgjedhje. Partitë politike shqiptare elektoratin zgjedhore edhe në

Maqedonia në zgjedhje, votimiecën i qetë, shqiptarët shpresojnë 
  • 2013-03-25

Maqedonia në zgjedhje, votimiecën i qetë, shqiptarët shpresojnë 

Të tjera rreth shkrimit Sulmohet lagjja me shqiptarë SHKUP- Maqedonia organizon sot zgjedhjet lokale në sfondin e një krize politike mes maxhorancës qeveritare të djathtë dhe opozitës së majtë të kësaj ish-republike jugosllave, por dhe tensioneve etnike mes shqiptarëve d

Përfundon gara zgjedhore në Maqedoni, PDSH akuzon për parregullsi
  • 2013-03-24

Përfundon gara zgjedhore në Maqedoni, PDSH akuzon për parregullsi

24-03-2013 / Gazeta 55 -- Menduh Thaçi nuk voton, s’gjen emrin në listë -- Të drejtën e votës e kanë realizuar 1.001.757 qytetarë, ose 57.53 për qind e trupit votues – pjesëmarrja më e madhe është regjistruar në

No Pic available
  • 2012-04-10

Librat shkollor në Maqedoni me gabime

Në tekstet shkollore në gjuhën shqipe në Maqedoni janë evidentuar një sërë gabimesh Gabimet e shumta gjuhësore dhe shtrembërimet e fakteve historike në tekstet shkollore në gjuhën shqipe për arsimin fillor dhe të mesëm, janë arsyeja kryesore për hartimin e propozim Ligjit të ri p

Zenke ne parlamentin e Maqedonise mes deputeteve te BDI-se dhe PDSH-se
  • 2011-07-30

Zenke ne parlamentin e Maqedonise mes deputeteve te BDI-se dhe PDSH-se

Nje zenke verbale ndermjet deputeteve shqiptare te Bashkimit Demokratik per Integrim dhe Partise Demokratike Shqiptare per pak sa nuk u shkallezua ne incident fizik gjate nje seance te pasdites ne Parlamentin e Maqedonise. Pas nje reagimi ofendues nga deputetja Merale Ferati e PDSH-se lidhur me prop

Zenke ne parlamentin shqiptar mes deputeteve te BDI-se dhe PDSH-se
  • 2011-07-29

Zenke ne parlamentin shqiptar mes deputeteve te BDI-se dhe PDSH-se

Nje zenke verbale ndermjet deputeteve shqiptare te Bashkimit Demokratik per Integrim dhe Partise Demokratike Shqiptare per pak sa nuk u shkallezua ne incident fizik gjate nje seance te pasdites ne Parlamentin e Maqedonise. Pas nje reagimi ofendues nga deputetja Merale Ferati e PDSH-se lidhur me pro

No Pic available
  • 2011-07-29

Incident ne parlamentin e Maqedonise

Nje zenke me fjale ndermjet deputeteve shqiptare te Bashkimit Demokratik per Integrim dhe Partise Demokratike Shqiptare per pak sa nuk eskaloi ne incident fizik gjate nje seance te pasdites ne Parlamentin e Maqedonise. Pas nje reagimi ofendues nga deputetja Merale Ferati e PDSH-se lidhur me propozim