Rezultate te kerkimit per termin: +Mercedesi

Meta: total 247 / total_found 247 / time 0.000 / keyword[0] mercedesi / docs[0] 247 / hits[0] 291 /
Gjermani, 50-vjeçari përplas me makinë grupin me të huaj
  • 2019-01-02

Gjermani, 50-vjeçari përplas me makinë grupin me të huaj

Një burrë ka përplasur me makinë në mënyrë të qëllimshme një grup personash në Botroop të Gjermanisë, duke u përpjekur më pas të largohet. Të paktën 4 persona janë plagosur në atë që është cilësuar nga policia një sulm direkt kundër shhtetasve të huaj: objektiv ishin në

Ferrari dhe Mercedesi në luftë për Schumacher!
  • 2018-12-14

Ferrari dhe Mercedesi në luftë për Schumacher!

Botërori i Formula 1 është mbyllur, por rivaliteti mes Ferrarit dhe Mercedesit po vijon. Ndërsa në pistat e garave bilanci është dukshëm në favor të Shigjetave të argjendta, Ferrari duket se ka fituar terren përsa i përket merkatos së pilotëve, pasi pritet që në të ardhmen të ket

ORBAN MË NË FUND HAP DERËN PËR NJË REFUGJAT
  • 2018-11-16

ORBAN MË NË FUND HAP DERËN PËR NJË REFUGJAT

Lajmi i mirë në fillim: Pas vitesh të gjata oponence për ardhjen e migrantëve dhe refuzimit për pranimin e refugjatëve, Viktor Orban më në fund u dorëzua. Ai jo vetëm që lejoi një “refugjat” të hyjë në Hungari, por me gjasë paska qenë personalisht i përfshirë në orga

No Pic available
  • 2018-07-28

Vettel pushton Hungarinë, zhgënjen Mercedesi

Sebastian Vettel i ka mbyllur me kohën më të mirë provat e lira të ditës së premte në Formula 1 të vlefshme për Çmimin e Madh të Hungarisë. Gjermani i Ferrarit  e pilotoi makinën e tij me kohën 1 minutë 16 sekonda e 834 të mijtat duke regjistruar xhiron më të shpejtë në sesioni

F1, Verstappen triumfon në Austri; zhgënjen Mercedesi
  • 2018-07-01

F1, Verstappen triumfon në Austri; zhgënjen Mercedesi

Max Verstappen me Red Bull fitoi garën e Çmimit të Madh të Austrisë në Formula 1 të zhvilluar sot në pistën e Zwelteg, suksesi i parë sezonal për pilotin holandez, që bëri një garë të mirë dhe përfitoi nga situata e krijuara. Në vendin e dytë dhe të tretë u klasifikuan dy pilot

Ferrari dhe Mercedesi prezantojnë në të njëjtën ditë makinat e 2018-ës
  • 2018-01-19

Ferrari dhe Mercedesi prezantojnë në të njëjtën ditë makinat e 2018-ës

Në Formula 1 duket se nuk është e rëndësishme vetëm të kalosh i pari vijën e finishit, por edhe ta bësh para të tjerëve prezantimin e makinës për sezonin e ri. Ferrari në këtë aspekt, është para rivalëve, sepse e komunikoi që më 18 dhjetor se më 22 janar do të zbulohet Kukëku

No Pic available
  • 2017-09-30

F1, Lewis Hamilton i lë pas të gjithë në Malajzi; Vettel i fundit

Lewis Hamilton ka marrë pole position e 70 në karrierë në këtë fundjavë në Çmimin e Madh të Malajzisë, duke maksimalizuar shpresat e tij për një sukses në garën e e së dielës. Gjithçka është lehtësuar për britanikun e Mercedesit pas lajmit për tërheqjen e Sebastian Vettel që