Rezultate te kerkimit per termin: +Mercury

Total: 104
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:28.216Z

Freddie Mercury, memorial ne Londer

Legjenda e rokut, Freddie Mercury do te nderohet me yllin e Hollywoodit ne shtepine e tij ne nje fshat te Londres. Autoritetet lokale ne kryeqytetin britanik kane vendosur te kujtojne Mercury duke vendosur nje pllake memoriale me 24 nentor ne qender te lokalitetit. Nje prej autoriteteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:09.541Z

Freddie Mercury nuk ishte gej

Freddie Mercury, solisti historik i grupit "Queen", i cili nderroi jete ne vitin 1991 nga SIDA, nuk ishte gej, por biseksual. Madje per shume vite ai ishte heteroseksual. Keshtu deklaron shoku i grupit, kitaristi Brian May, i cili ka qene ne dijeni per lidhjet me femra qe Fred

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:18.291Z

Dueti Freddie Mercury- Michael Jackson

Dy legjenda, Freddie Mercury dhe Michael Jackson, që këndojnë së bashku këngën "There must be more to life than this”. Demo e kësaj këngë është i vetmi regjistrim që ka mbetur nga ky tentim bashkëpunimi mes të dyve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.308Z

Momentet e fundit te jetes se Freddie Mercury

Per here te pare pas 18 vjetesh, miku me i ngushte i Freddie Mercury, Peter Freestone, i cili i qendroi afer gjate 12 viteve te fundit te jetes, rrefen momentet e fundit te yllit te muzikes rock, i cili mbylli syte ne 24 nentor te vitit 1991 pasi ishte prekur nga virusi HIV/AIDS. Ne nje i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:58.917Z

Në albumin e ri të Queen, rikthehet zëri i Freddie Mercury-t

"Love Kills", kënga nga bendi Queen që ishte incizuar pak para vdekjes së frontmentit, Freddie Mercury, është lansuar të martën, mirëpo kësaj here në një version të ngadalësuar, apo si baladë. Ky version i ri i këngës do të jetë pjesë e albumit të ri të Queen, i cili mban titul

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.586Z

Diktarori humb rolin e Freddie Mercury

Sacha Baron Cohen ishte i parapëlqyeri për rolin e Freddie Mercury në një film autobiografi të këngëtarit legjendar, por u refuzua për shkak të personalitetit të veçantë të krijuar prej tij në kinematografi. Protagoni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.269Z

Shpallet fituesi i Mercury Prize

Grupi britanik i hip hopit, Young Fathers, ka fituar çmimin Barclaycard Mercury Prize për vitin 2014, për albumin më të mirë britanik dhe irlandez gjatë këtij viti. Albumi me titull "Dead" arriti të fitonte në garë me 11 albume tjera nga performues të njohur. Juria i cilësoi ata si nj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama