Rezultate te kerkimit per termin: +Meribel

Meta: total 80 / total_found 80 / time 0.000 / keyword[0] meribel / docs[0] 80 / hits[0] 81 /
Sinjale inkurajuese për gjendjen e Majkëll Shumakerit!?
  • 2016-11-04

Sinjale inkurajuese për gjendjen e Majkëll Shumakerit!?

Ka sinjale inkurajuese dhe jemi duke u lutur të gjithë çdo ditë. Kështu është shprehur ish-drejtori teknik i Ferrarit, Ross Brown në lidhje me gjendjen shëndetësore të Majkëll Shumakerit. Ish-piloti gjerman nuk e ka marrë veten deri tani pas rrëzimit teksa po bënte ski në 29 dhjetor

Montezemolo: Shumaker po reagon
  • 2016-05-22

Montezemolo: Shumaker po reagon

Incidenti Pas një heshtje të gjatë dhe një periudhe pa lajme për gjendjen e pilotit gjerman Majkëll Shumaker, dje ka folur ish-presidenti i Ferrarit dhe një nga miqtë e ngushtë të 7 herë kampionit të botës, Luka di Montezemolo. Në një deklaratë për televizionin amerikan CNN, Monteze

Schumacher po reagon, e konfirmon Montezemolo
  • 2016-05-21

Schumacher po reagon, e konfirmon Montezemolo

"Michael Schumacher ka filluar të reagojë dhe vendosmëria e tij mund ta nxjerrë jashtë nga kjo situatë". Kështu është shprehur ish-presidenti i Ferrarit dhe një nga miqtë e tij më të ngushtë në karrierën e tij si pilot i Formula 1, Luca di Montezemolo. Në një intervistë për CNN,

E fundit/ Michael Schumacher në gjendje të rëndë
  • 2016-05-06

E fundit/ Michael Schumacher në gjendje të rëndë

Ish-kampioni i Formual 1, Michael Schumacher është në gjendje të rëndë shëndetësore. Gjendja e tij është përkeqësuar dhe tashmw ai ndodhet në rrezik për jetën. Sipas të përditshmes amerikane "NewsEveryDay", gjendja e pilotit gjerman është përkeqësuar së tepërmi. Schumacher ë

Rehabilitimi per Schumacher ka kosto shume te larte ja sa duhet per nje vit
  • 2016-02-12

Rehabilitimi per Schumacher ka kosto shume te larte ja sa duhet per nje vit

Kane kaluar me shume se dy vjet nga aksidenti tragjik i 30 dhjetorit te vitit 2016 kur Michael Schumacher shtate here kampion bote i Formula 1 mbeti i plagosur rende teksa bente ski ne Meribel te Francesbr br Qe nga ajo kohe Schumi ka nisur nje proces te gjate rehabilitimi kushton mjaftueshmerisht

Vijnë lajme për Schumacherin, por jo të mira
  • 2015-11-24

Vijnë lajme për Schumacherin, por jo të mira

Janë bërë gati dy vite nga aksidenti me ski i Michael Schumacher, shtatë herë kampionit të botës në Formula 1. Gjermani ishte aksidentuar më 29 dhjetor të vitit 2013, duke skijuar në Meribel të Francës, dhe që nga ajo kohë, a

Çfarë po ndodh me Schumacher që tani peshon 45 kg?
  • 2015-09-22

Çfarë po ndodh me Schumacher që tani peshon 45 kg?

Pas disa muajsh në heshtje për gjendjen shëndetësore të Michael Schumacher, që tashmë ndodhet në një shtëpi pushimi në Gjenevë, flitet për shenja të mbetura nga incidenti i frikshëm gjatë zbritjes me ski në Meribel më 29 dhjetor 2013. "Progresi i ish-kamionit të botës në Formul