Rezultate te kerkimit per termin: +Merituar

Meta: total 1000 / total_found 11007 / time 0.005 / keyword[0] merituar / docs[0] 11007 / hits[0] 12707 /
No Pic available
  • 2017-06-24

Shpërthen këngëtari shqiptar: Sot mund të marrë titullin Mjeshtri i Madh edhe një hidraulik

Pak ditë pasi presidenti Bujar Nishani dekoroi brenda 1 dite 32 artistë me titujt Nderi i Kombit dhe Mjeshtër i Madh duke shkaktuar debate nëse titujt ishin të merituar. Per kete ngjarje ka reaguar edhe Kozma Dushi, i cili nuk bën pjesë tek kategoria e artistëve që kanë marrë tituj. Përm

No Pic available
  • 2017-06-23

Vendimi i Etikës, reagon Skënderbeu: Akt i paprecedentë

Menjëherë pas vendimit të Etikes, ekipi korçar ka bërë publike një komunikatë si reagim për heqjen e titullit. Në komunikatën zyrtare thuhet se vendimi do të ankimohet në CAS. Reagimi i Skënderbeut Klubi i Futbollit Skënderbeu bën me dije tifozerinë korçare dhe opinionin sportiv

No Pic available
  • 2017-06-22

Basha në Korçë: 25 qershori bast për jetën tuaj, votoni ekonominë e fortë!

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar takimin përmbyllës elektoral të Partisë Demokratike në qytetin e Korçës. Ai e përqendroi fjalimin e tij tek plani ekonomik i Partisë Demokratike për ekonomi të fortë. Basha e cilësoi 25 qershorin si bast për jetën e shqiptarëve, n

E ardhmja e Alban Hoxhës në Itali
  • 2017-06-22

E ardhmja e Alban Hoxhës në Itali

Sirenat e Serisë A bien për kapitenin e Partizanit, Alban Hoxha. Mediat italiane raportojnë se klubi i sapongjitur këtë vit në kategorinë maksimale të futbollit italian, SPAL, është pranë mbylljes së marrëveshjes me Partizanin për transferimin e portierit përtej Adriatikut për shumë

No Pic available
  • 2017-06-21

Ministri Demiraj kërkon shkarkimin e gardistit, u përfshi në fushatën e PDIU

Ministri i Punëve të Brendshme Dritan Demiraj, në vijim të masave të marra për ngjarjen e mëngjesit të ditës së sotme në Dibër, i ka kërkuar Komandantit të Gardës së Republikës shkarkimin e menjëhershëm nga detyra të Florian Lalës, punonjës i Gardës së Republikës. Efektivi i

No Pic available
  • 2017-06-21

Shkarkohet nga detyra gardisti, u përfshi në fushatën e PDIU

Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka kërkuar shkarkimin e menjëhershëm të punonjësit të Gardës së Republikës Florian Lala. Në një njoftim për mediat, thuhet se në vijim të masave të marra për ngjarjen e mëngjesit të ditës së sotme në Dibër, ministri Demiraj i ka kërkuar Ko

Kur CIA dashuronte një libër dashurie
  • 2017-06-21

Kur CIA dashuronte një libër dashurie

57 vjetori i vdekjes së Boris Pastërnak rikthen leximet e Doktor Zhivagos Doktor Zhivago nuk është vetëm një libër I bukur për dashurinë, por një libër që vazhdon të emancipojë shoqëri. Në 57 vjetorin e ndarjes nga jeta të Boris Pastërnak, botuesit e këtij romani në të gjithë b