Rezultate te kerkimit per termin: +Merkel

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.990Z

Berisha takon Merkel

Kryeministri Sali Berisha, ka zhvilluar sot nj takim me kancelaren gjermane Angela Merkel. Gjat takimit kancelarja Merkel i shprehu Kryeministrit Berisha urimet m t mira pr progresin e arritur nga Shqipria gjat viteve t fundit n t gjitha fushat, veanrisht n luftn kundr krimit t organizuar dhe korrup

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:22.633Z

Angela Merkel drejt dorëheqjes?

Angela Merkel mund të detyrohet të japë dorëheqjen nga posti i saj, si pasojë e masakrës së Berlinit. Kritikët thonë se ajo ka mbaruar. Gjithashtu parashikohet ngritja e esktremistëve të AfD. Britanikja The Sun shkruan se kancelarja Merkel është në presion të madh i cili po rritet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:36.964Z

Merkel drejt vetëvrasjes politike

Në Gjermani po afrohen zgjedhjet rajonale dhe CDU e Angela Merkelit  përgatitet për tu përballur me një sfidë elektorale mjaft të vështirë. Më vendimtarja do të jetë ajo e Baden-Wuerttemberg, në jug të vendit. Landi më i populluar dhe i pasur i vendit. CDU e kancelares ka qeverisu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.261Z

Ku është zhdukur Merkel?!

Pas sulmeve të Parisit kancelarja Merkel tha se Gjermania ndjen dhembjen franceze dhe vajton bashkë me ta, megjithatë nuk ka kryer një vizitë për të ngushëlluar homologun e saj Hollande. Madje, edhe dje kur duhet të festonte dhjetëvjetorin e saj në krye të Gjermanisë, nuk organizoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.259Z

Pro-amerikanja Merkel

Angela Merkel, udhëheqësja e parë e Gjermanisë së bashkuar që është rritur nën regjimin komunist, si kancelare ka punuar në ngrohjen e marrëdhënieve me SHBA-në - një vend ky në të cilin nuk ka pasur mundësi të udhëtojë deri në momentin pasi që ka mbushur 30 vjet. Kancelarja e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.700Z

Merkel inkurajon dialogun

Nga Express më 20 gusht 2011 në ora 11:22 Kancelarja gjermane Angela Merkel në vizitën e saj që do të bëj në Serbi do të inkurajoj dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë . Merkel pritet që të debatoj këtë çështje me zyrtarët qeveritar serb të martën gjatë vizitës së saj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.389Z

Merkel rizgjidhet ne CDU

brbrKancelarja Angela Merkel rizgjidhet per nje mandat te tete ne krye te partise ne pushtet ne Gjermani Konservatoreve Kristiane-Demokrate Merkel sipas raportimit te Dojce Vele mori gjate votimeve ne konferencen e partise CDU qe u mbajt ne Keln mbi 97 per qind te votave Ne fjalen e saj zonja Merke

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama