Rezultate te kerkimit per termin: +Merkelit

Meta: total 1000 / total_found 1054 / time 0.000 / keyword[0] merkelit / docs[0] 1054 / hits[0] 1444 /
Basha: Rama-Meta flasin si bashkëkryetarë të opozitës, ndanë qeverisjen e krimit
  • 2017-06-21

Basha: Rama-Meta flasin si bashkëkryetarë të opozitës, ndanë qeverisjen e krimit

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha mbylli sot fushatën në Qarkun e Lezhës, duke iu bërë thirrje qytetarëve që të votojnë për Nr 6., sepse kjo forcë politike ka një plan ekonomik të mbështetur nga ekspert e Merkelit.  Më tej në fjalën e tij Basha ka akuzuar kryeministrin Rama

No Pic available
  • 2017-06-18

Rimëkëmbja befasuese e eurozonës në 2017-ën

Rritja e fortë vendos bazat për betejën brenda BQE-së në lidhje me nxitjen e masave stimuluese Deri vonë, pika në të cilën kanë rënë dakord ekonomistët ishte se SHBA-ja këtë vit do të tejkalojë rivalët e saj në fushën e ekonomisë, e nxitur kryesisht nga stimuli ekonomik i Donald

No Pic available
  • 2017-06-18

HELMUT KOHL / Biri dhe babai i Gjermanisë së re

Çdo gjë ishte e përgatitur, kur ai ishte i ri, për ta bërë Helmut Kohlin një profesionist të mirë të provincës gjermane. Në vend të kësaj, ai u bë një nga gjigandët e politikës botërore. Një histori e normalitetit të angazhimit qytetar, në një vend që zbuloi demokracinë pas

Model suksesi: Angela Merkel
  • 2017-06-11

Model suksesi: Angela Merkel

Gjithnjë e më shpesh, Angela Merkeli emërtohet si liderja e botës së lirë. Por ajo nuk është se e do këtë titull. Ajo që e karakterizon atë nuk janë pretendimet, por pragmatizmi, mendon Kay-Alexander Scholz. Mjeti më i mirë kundër populizmit dhe thjeshtëzimit në politikë është t

MODEL SUKSESI: ANGELA MERKEL
  • 2017-06-11

MODEL SUKSESI: ANGELA MERKEL

Gjithnjë e më shpesh, Angela Merkeli emërtohet si liderja e botës së lirë. Por ajo nuk është se e do këtë titull. Ajo që e karakterizon atë nuk janë pretendimet, por pragmatizmi, mendon Kay-Alexander Scholz. Mjeti më i mirë kundër populizmit dhe thjeshtëzimit në politikë është t

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën
  • 2017-05-29

Frederic Miterrand: Si e njoh Edi Ramën

Alda Bardhyli, Belina Budini Mitterrand i cili ka mbajtur detyrën e ministrit të Kulturës dhe Komunikimit nga vitit 2009-2012 është gjithashtu nipi i ish-presidentit francez François Mitterrand. Ai njihet gjithashtu si gazetar dhe shkrimtar në Francë dhe gjatë punës së tij si gazetar ka b

Bruksel, Rama me duar në xhepa krah Trumpit e Merkelit (Video)
  • 2017-05-25

Bruksel, Rama me duar në xhepa krah Trumpit e Merkelit (Video)

Një video që është përhapur me shpejtësi në internet, tregon kryeministrin shqiptar Rama teksa shihet të ecë krah krerëve të Ballkanit, kancelares Merkel dhe shefit të Shtëpisë së Bardhë Trump, gjatë samitit të NATO-s, në Bruksel. Kreu i qeverisë shqiptare shihet duke ecur me dua