Rezultate te kerkimit per termin: +Merkur

Total: 123
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:32.746Z

Shuhet aktori i njohur shqiptar Mërkur Bozgo

Aktori i njohur Mërkur Bozgo është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare. Aktori vuante nga një sëmundje e rëndë prej kohësh. Bozgo numëron një numër të madh rolesh në kinematografi dhe teatër. 11 nëntor 2017 (gazeta-Shqip.com)

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.714Z

Sot dhe nesër ndeshjet çerekfinale të Kupës së Republikës së Kosovës

Këtë mes javë zhvillohen ndeshjet e para të Çerekfinales së Kupës së Republikës së Kosovës në të dy konkurrencat. MESHKUJT Ndeshjet e para zhvillohen më 12/13.03.2014 Prishtina- Llapi (Jahja- Xhema, N.Beshiri) e enjte 18:00

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:43.201Z

Një metal jashtëzakonisht i bukur dhe helmues

Merkuri Ai është shumë tërheqës për nga ngjyra dhe cilësitë. Njerëzimi e ka përdorur si pigment për piktura të mrekullueshme, për termometrin, për të rregulluar dhëmbët dhe për të nxjerrë ar. Por bota sot po lufton për pakësimin e përdorimit të tij sa më shumë të jetë e m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.214Z

Zbulohet një pjatë fluturuese?

Kamera e fluturakes së NASA “Stereo” ka “kapur” një pamje të pazakontë te planeti Merkur, për të cilën spekulohet se është një objekt i paidentifikuar fluturues.Interesante është se rrezet e Diellit që kalojnë mbi Merkur duket se ndodhet edhe një objekt në formë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:01.266Z

Ushqimet qe duhen shmangur gjate ushqyerjes se femijes me gji

Transmetuar me 13102014 - 1146 Nese gjate shtatzenise eshte e rendesishme qe te ndiqet nje regjim i shendetshem ushqimor nje rendesi specifike ka qe kjo rruge te ndiqet edhe gjate fazes qe femija ushqehet me gji Ka disa ushqime qe nenat e reja nuk duhet ti k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.288Z

Dibër, shoku plagos aksidentalisht16-vjeçarin me plumb në kokë

DIBER - Një ngjarje e rënë ka ndodhur të merkurën në mbrëmje në bjeshkët e Dibrës. Një 16-vjeçar me inicialet E.A., është plagosur me një plumb në kokë nga shoku i tij, duke rrezikuar seriozisht jetën, por fa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.486Z

Real Madrid, pas Dzekos

Real Madrid ka shprehur interesim për sulmuesin e Wolfsburgut, Edin Dzeko. Sipas medieve gjermane, Real ka kontaktuar me përfaqësuesit e Dzekos rreth mundësisë së transferimit të reprezentuesit boshnjak në Madrid gjatë afatit kalimtar të verës. Mirëpo, sipas të përditshmes gjermane M

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama