Rezultate te kerkimit per termin: +Mesatarisht

Meta: total 1000 / total_found 6678 / time 0.003 / keyword[0] mesatarisht / docs[0] 6678 / hits[0] 8182 /
No Pic available
  • 2017-06-26

OKB jep alarmin për epideminë e kolerës në Jemen

Arabia Saudite ka dhuruar 66.7 milionë dollarë për të mbështetur përpjekjet e UNICEF-it dhe Organizatës Botërore të Shëndetësisë për të luftuar kolerën në Jemen. Stephen OBrien, Nënsekretari i Përgjithshëm i OKB-së për Çështje Humanitare tha dje se mendohet se numri i të infe

Jemen, OKB-ja jep alarmin për epidemi kolere
  • 2017-06-25

Jemen, OKB-ja jep alarmin për epidemi kolere

Mendohet se numri i të infektuarve me kolerë në Jemen ti ketë kaluar 200 mijë vetë këtë javë, kjo sipas Stephen OBrien, nënsekretari i përgjithshëm i OKB-së për çështjet humanitare. Është epidemia më e rëndë e kolerës aktualisht në botë, duke regjistruar mesatarisht 5000 ras

Leku, fituesi i 25 qershorit, të gjitha valutat në rënie të fortë
  • 2017-06-23

Leku, fituesi i 25 qershorit, të gjitha valutat në rënie të fortë

Teorikisht, monedha e fortë nënkupton dhe një ekonomi të fortë, por në Shqipëri mbiçmimi i lekut nuk i përgjigjet një ekonomie që është ende nën potencial dhe po rritet mesatarisht 3-3.5%, analizon Monitor. Leku është forcuar sot përkundrejt të gjitha monedhave. Sipas kursit zyrtar

Alarmi: Shqipëria po plaket, divorcet po shtohen, lindjet po ulen, njerëzit po ikin
  • 2017-06-21

Alarmi: Shqipëria po plaket, divorcet po shtohen, lindjet po ulen, njerëzit po ikin

Popullsia e Shqipërisë, më 1 janar 2017, rezultoi 2.88 milionë, duke shënuar rritje për herë të parë që nga viti 2001. Krahasuar me një vit më parë, popullsia u rrit me 1 mijë banorë. Sipas një analize të INSTAT, më 1 janar 2017, popullsia banuese e Shqipërisë përllogaritet 2.87

No Pic available
  • 2017-06-10

Shqipëria po plaket, nga 2007-2016 mosha mesatare u rrit me 5 vite

Popullsia e Shqipërisë po plaket me ritme të shpejta. Mosha mesatare e popullsisë u rrit në dekadën e fundit me 5 vite. Sipas INSTAT në vitin 2016 mosha mesatare e popullsisë së vendit shkoi në 37 vjeç nga 32.1 vite që ishte me 2007. Popullsia e Shqipërisë ndryshe nga trendi i viteve t

Shqipëria po plaket, nga 2007-2016 mosha e mesatare u rrit me 5 vite, shkoi në 37 vjeç
  • 2017-06-10

Shqipëria po plaket, nga 2007-2016 mosha e mesatare u rrit me 5 vite, shkoi në 37 vjeç

Popullsia e Shqipërisë po plaket me ritme të shpejta. Mosha mesatare e popullsisë u rrit në dekadën e fundit me 5 vite. Sipas INSTAT në vitin 2016 mosha mesatare e popullsisë së vendit shkoi në 37 vjeç nga 32.1 vite që ishte me 2007. Popullsia e Shqipërisë ndryshe nga trendi i viteve t

Ja si ndikon birra në organizmin tonë
  • 2017-06-06

Ja si ndikon birra në organizmin tonë

Me kalimin e viteve niveli i kolesterolit të keq mund të shtohet. Tek disa persona kolesteroli provokon probleme serioze për shëndetin dhe për të shmangur një gjë të tillë është e rëndësishme që të ndjekim një stil jete të shëndetshme. Ne mund ta nisim me evitimin e konsumit të t