Rezultate te kerkimit per termin: +Mesdhe

Meta: total 1000 / total_found 2305 / time 0.001 / keyword[0] mesdhe / docs[0] 2305 / hits[0] 2940 /
No Pic available
  • 2017-06-16

Romain Gary apartamenti i vetvrasjes

Luan Rama Nê Ru du Bac kaloj shpesh. Dikur merrja mbesën time nga çerdhja dhe jo rrallë kur kaloja në nr.XXXX ngreja kokên sikur tê doja tê shikoja dikê. Sigurisht, banorin e dikurshëm Romain Gary, edhe pse ai nuk jetonte mê. Dhe atêherê, për pak çaste rijetoja diçka tê kêndshme m

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë
  • 2017-06-11

Destinacionet ekzotike, ja ku po shkojnë shqiptarët dhe sa ju kushtojnë

Parajsat ekzotike, të tilla si Maldive, Santo-Domingo, Tailanda, Bali në Indonezi janë destinacionet ideale, për të cilat ia vlen të shpenzohet, të paktën një herë në jetë. Tashmë ato janë lehtësisht të arritshme edhe nga Shqipëria, teksa një pjesë e madhe e agjencive turistike of

No Pic available
  • 2017-06-09

Nga politika, terrorizmi e deri te lufta në Siri, rrëfehet Pep Guardiola

Pep Guardiola u intervistua nga Monica Terribas në Catalunya Radio. Duke folur për të ardhmen e tij, të Barcelonës, Messit dhe Manchester City, u pyet nga gazetarja për tema të ndryshme, si terrorizmi, politika ndërkombëtare, referendumi për pavarësinë e Katalonjës dhe marrëdhëniet e

Rusia hedh raketa në Siri nga Mesdheu
  • 2017-05-31

Rusia hedh raketa në Siri nga Mesdheu

Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka thënë se, një luftanije ruse dhe një nëndetëse kanë hedhur katër raketa lundruese nga Deti Mesdhe, duke synuar pozicionet e grupit ekstremist Shtetit Islamik pranë qytetit sirian të Palmiras. Ministria ka thënë se raketat goditën objektivat e tyre. Ës

No Pic available
  • 2017-05-31

ANALIZA/ A ecën dot Europa e vetme, pa Amerikën? Nga mbrojtja, tek terrorizmi dhe tregtia

SKENARET: Nga mbrojtja ushtarake tek lufta kundër terrorizmit, duke kaluar nga tregtia dhe zhvillimi: ja çfarë rrezikohet në përballjen e re transatlantike. Dhe interesat e mesdhetarëve janë të ndryshme nga ato të gjermanëve Angela Merkel ka reaguar ashpër ndaj sabotimit të G7 prej Donal

No Pic available
  • 2017-05-30

Momenti kur gomonia me emigrantë përfshihet nga flakët

Një gomone me 34 emigrantë mes të cilëve 9 ishin gra është përfshirë nga zjarri në Detin Mesdhe. Gomonia ishte nisur nga Maroku në drejtim të Evropës. Videoja është filmuar nga një aeroplan i Forcave Ajrore të Portugalisë dhe tregon emigrantët që mbajnë jelekë shpëtimi mbi

No Pic available
  • 2017-05-25

Tjetër tragjedi në Mesdhe, mbytet anija më 500 emigrantë, 34 viktima

Një tjetër tragjedi emigrantësh ka ndodhur në orët e para të mëgnjesit të sotëm. Një anije me rreth 500 emigrantë në bord, e nisur nga porti libian Zuara e me destinacion Italinë është përmbysur në det duke shkaktuar mjaft viktima. Ngjarja ka ndodhur rreth 30 milje larg portit libia