Rezultate te kerkimit per termin: +Mesdheun +Juglindor

Meta: total 13 / total_found 13 / time 0.000 / keyword[0] mesdheun / docs[0] 730 / hits[0] 951 / keyword[1] juglindor / docs[1] 1698 / hits[1] 1857 /
Mitsotakis Mos luani me Greqine Tirana po ngre ceshtje inekzistente
  • 2016-11-26

Mitsotakis Mos luani me Greqine Tirana po ngre ceshtje inekzistente

Transmetuar me 26112016 - 0809 Shqiperia me nje seri deklaratash dhe aktesh hap pothuajse te gjitha temat e marredhenieve tona dypaleshe duke shtuar dhe ceshtjen inekzistente te ashtuquajtur came ka deklaruar kreu i Demokracise se Re Kyriakos Mitsotakisbr b

Mitsotakis: Mos luani me Greqinë! Tirana po ngre çështje inekzistente
  • 2016-11-26

Mitsotakis: Mos luani me Greqinë! Tirana po ngre çështje inekzistente

Shqipëria, me një seri deklaratash dhe aktesh, hap pothuajse të gjitha temat e marrëdhënieve tona dypalëshe, duke shtuar dhe çështjen inekzistente të ashtuquajtur çame, ka deklaruar kreu i Demokracisë së Re, Kyriakos Mitsotakis. Në një miting të partisë së tij nga Janina për temat

Çfarë e nxit partneritetin e ngushtë Greqi-Rusi?
  • 2016-06-03

Çfarë e nxit partneritetin e ngushtë Greqi-Rusi?

Nga Dimitris Papadimoulis   Ardhja e presidentit rus Vladimir Putin në Greqi në 27 maj, për tu takuar me udhëheqjen greke, si dhe për të vizituar Malin e Shenjtë Atos, nuk qe aspak e rastësishme. Të dyja vendet ndajnë të njëjtën qasje në nevojën për partneritet më të thell

Asambleja e NATO-s, Kodheli: Të hapet një faqe tjetër për Kosovës
  • 2016-05-30

Asambleja e NATO-s, Kodheli: Të hapet një faqe tjetër për Kosovës

Shtatë vjet që nga prilli i vitit 2009 kur u anëtarësua me të drejta të plota në Aleancën e Atlantikut te Veriut, NATO, Shqipëria mirëpriti për herë të parë Asamblenë Parlamentare të NATO-s. Për 3 dite me radhë pjesëmarrës nga 28 vende te Aleancës do diskutojnë ne Tirane pë

Asambleja e NATO-s, Kodheli paralajmëron: ISIS ka objektiv edhe detin
  • 2016-05-30

Asambleja e NATO-s, Kodheli paralajmëron: ISIS ka objektiv edhe detin

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli në fjalën e mbajtur në ditën e dytë të Asamblesë Parlamentare të NATO-s që po zhvillohet në vendin tonë, theksoi se rajoni ka ende shumë sfida përpara, ndërsa vlerësoi rolin e Shqipërisë si një aleate e denjë e NATO. Duke folur për rrezikun nda

Asambleja e NATO, Kodheli: Jo vetëm toka e ajri duhet mbrojtur, ISIS ka objektiv detin
  • 2016-05-29

Asambleja e NATO, Kodheli: Jo vetëm toka e ajri duhet mbrojtur, ISIS ka objektiv detin

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli në fjalën e mbajtur në ditën e dytë të Asamblesë Parlamentare të NATO-s që po zhvillohet në vendin tonë, theksoi se rajoni ka ende shumë sfida përpara, ndërsa vlerësoi rolin e Shqipërisë si një aleate e denjë e NATO. Duke folur për rrezikun nda

Asambleja e NATO, Kodheli: Jo vetëm toka e ajri duhen mbrojtur, ISIS ka objektiv detin
  • 2016-05-29

Asambleja e NATO, Kodheli: Jo vetëm toka e ajri duhen mbrojtur, ISIS ka objektiv detin

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli në fjalën e mbajtur në ditën e dytë të Asamblesë Parlamentare të NATO-s që po zhvillohet në vendin tonë, theksoi se rajoni ka ende shumë sfida përpara, ndërsa vlerësoi rolin e Shqipërisë si një aleate e denjë e NATO. Duke folur për rrezikun nda

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama