Rezultate te kerkimit per termin: +Mesdheut

Total: 2879
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.292Z

Shqipëria anëtarësohet në Asamblenë e Mesdheut

TIRANË- Shqipëria anëtarësohet në Asamblenë parlamentare të Mesdheut. Lajmi është bërë i ditur gjatë punimeve të Asamblesë Parlamentare të Mesdheut, ku mori pjesë Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli dhe delegacioni parlamentar, që e shoqëron atë. Asambleja Parlamentare Euro-M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:16.253Z

Shkojnë në Bienalin e Mesdheut

Qendra për Art Bashkëkohor, Stacion, në Prishtinë, ka bërë të ditur emrat e artistëve të rinj kosovarë, që do të marrin pjesë në Bienalin e XV të Artistëve të Rinj të Evropës dhe Mesdheut (në Selanik, Romë dhe Kazablankë), që mbahet nga tetori 2011 deri në shkurt 2012. Nga E

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:18.811Z

Meta ne Asamblene e Mesdheut

Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta, shoqëruar nga Deputetet znj. Klodiana Spahiu dhe z. Dashamir Shehi, mori pjese ne Sesionin e VIII te Asamblesë Parlamentare te Mesdheut ne Marseille, France me ftese te Kryetarit te Asamblesë Kombëtare te Francës z. Claude Bartolone dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.498Z

Perla e Mesdheut

Qiproja ndodhet në kufirin që ndan botën Lindore nga ajo Perëndimore dhe është ishulli i tretë më i madh i Mesdheut, pas Sardenjës dhe Sicilisë. Vendndodhja e volitshme e ishullit ka ngjallur gjithmonë interes tek shtetet e tjera më të fuqishme. Origjina e emrit ‘Qipro’ vjen nga fja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.160Z

Takimi i Bashkimit të Mesdheut në Francë

Franca, e cila mban presidencën e radhës në Bashkimin Evropian deri në fund të këtij viti, organizoi takimin e 43 vendeve të Bashkimit të Mesdheut, për të nxitur diskutimin e problemeve të përbashkëta që nga imigracioni e deri tek energjia. Në këtë takim, i cili zhvillohet në kua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.336Z

"Shqiperia perfiton fonde nga Bashkimi i Mesdheut"

Kryeministri Berisha mbajti diten e djeshme nje konference per shtyp, ku theksoi rendesine e pjesemarrjes se Shqiperise ne Bashkimin e Mesdheut. Pas vizites se tij 3- ditore ne France dhe pjesemarrjes ne samitin e Mesdheut, Kryeministri Berisha deklaroi se ky bashkim do te ndikoj ne menyre te ndjesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:48.326Z

Stefan Taçi, një "Bisedë me tingujt e Mesdheut"

"Bisedë me tingujt e Mesdheut" është ekspozita që piktori Stefan Taçi do të hapë të hënën në "Art Galeri Kledio", në Tiranë. Përzgjedhja e Mesdheut si motivi i punimeve të tij nuk ka qenë rastësore për autorin. Piktori ka zgjedhur këtë temë sepse sipas tij, dielli i Mesdheut ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama