Rezultate te kerkimit per termin: +Mesjet

Meta: total 1000 / total_found 2115 / time 0.001 / keyword[0] mesjet / docs[0] 2115 / hits[0] 2830 /
Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika
  • 2017-06-14

Monedha dhe shkenca e studimit të saj, Numizmatika

BAJRAM PEÇI* Ngritja dhe funksionimi i një muzeu pranë Bankës së Shqipërisë ishte përpos se fillesa e ndikimit që ky institucion do kish në botën e kulturës e të trashëgimisë së vlerave të saj. Pas zhvillimit të para do kohe të sesionit mbi historinë e tiparet e dizanjit të kart

No Pic available
  • 2017-06-05

Veliaj: Plan për të rehabilituar çdo vit 50 blloqe banimi

Gjatë dy viteve të ardhshme, investimet e Bashkisë së Tiranës do të shtrihen në nivel kapilar në çdo lagje. Në kuadër të turit Tirana 2 vjet zgjuar, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj zhvilloi sot një takim me banorët e njësisë administrative Nr. 11, ku premtoi investim

No Pic available
  • 2017-06-01

GRUAJA, VIKTIMË E LUFTËS NË KOSOVË

Nga Kosovare KRASNIQI   (Shefkije Islamaj Mos më thuaj se më ke parë ëndërr) Në letërsinë shqipe, si në poezi ashtu edhe në gjinitë e tjera letrare, jo rrallë, gruaja është personazhi që zë vendin kryesor. Në të shumtën e rasteve në letërsinë tonë, ajo është personazh i vik

TERRORI DHE FEJA ISLAME
  • 2017-05-29

TERRORI DHE FEJA ISLAME

Një  javë tjetër terrori: në Mançester, një atentator britanik me origjinë nga Libia, vret në emër të “Shtetit Islamik” fëmijë dhe të rinj – në afërsi të Kajros ekstremistë islamikë vranë të premten më shumë se 24 të krishterë koptikë. Kurse në Ditën e 

No Pic available
  • 2017-05-13

TAP i jep leksion Vangjush Dakos: Duhet respektuar historia, të ndërpriten punimet

Ndërsa arkeologët e cilësuan si një masakër në arkeologji projektin Veliera në Durrës dhe bënë ç’ishte e mundur për ndalimin e punimeve, pasi në atë zonë u gjetën mbetje arkeologjike, të njëjtën gjë nuk mund të themi për punimet e TAP-it në Korçë. Punimet për Gazësje

Maria Magdalena, mëkatarja e bukur
  • 2017-05-06

Maria Magdalena, mëkatarja e bukur

«Gruaja e Birit të Zotit është Miriami nga Magdala. Mësuesi e donte Miriamin më shumë se dishepujt e tij. Shpesh ai e puthte në buzë. Dishepujt  e shikonin se ai e dashuronte Miriamin dhe i thanë: «Përse e do më shumë sesa ne të gjithë?… Nga Ungjilli i Filipit, apokrif. Ska p

No Pic available
  • 2017-04-21

Rama në Kukës, Noka: Pse kryeministri nuk foli për 5 mijë kuksianët që përzuri?

Deputeti demokrat Flamur Noka ka reaguar në lidhje me vizitën e kryeministrit Edi Rama në Kukës. Në një postim në Facebook, Noka shkruan se Rama nuk foli për përgjegjësinë e largimit të 5 mijë kuksianëve jashtë vendit, apo edhe për shumë problematika me të cilat ndeshen çdo ditë